Gimnazijoje – svečiai iš Adanos miesto Turkijoje

Gegužės 23-27 dienomis „Ryto“ gimnazijoje svečiavosi 9 mokinių ir 3 mokytojų delegacija iš Adanos miesto Turkijoje. Adanos provincijos nacionalinio švietimo direktoratas dalyvauja „Erasmus+“ programos mokinių ir mokytojų mobilumo veiklose, mūsų gimnazija yra mobilumo dalyvius priimanti mokykla.

Gimnazistai Miglė Labanauskaitė (1a kl.) ir Dominykas Lukošiūnas (2b kl.) svečius sutiko pasipuošę tautiniais rūbais ir vaišino lietuviška duona. Ugnė Janeliauskaitė ir Augustas Jasiūnas (3a kl.) supažindino su mokyklos erdvėmis. Buvę folklorinio ansamblio „Racilukai“ dalyviai Turkijos delegaciją pasveikino liaudies daina, Vakaris Stankauskas (3b kl.) pagrojo akordeonu, Austėja Katčenkaitė, Gabrielė Balionytė ir Patricija Mizeraitė (2a kl.) informatyviai papasakojo apie Lietuvą ir Druskininkus. Projektų koordinatorė Gitana Stukienė ir gimnazistai, dalyvaujantys „Erasmus+“ veiklose, pristatė patirtis ir įspūdžius iš buvusių ir vykstančių projektų. Po pietų dvi ponios, atkeliavusios iš XIX amžiaus, – istorijos mokytoja Ramunė Sadauskienė ir technologijų mokytoja Aušra Markevičiūtė – pakvietė svečius į ekskursiją po miesto senamiestį. Ponioms talkino Eglė Sadauskaitė ir Andra Mikulskytė (3a kl.) Dieną užbaigėme lankydamiesi „Snow arenoje“.

Antradienis taip pat buvo įdomių užsiėmimų gausus. Per fotografijos pamoką (mokytojas Virginijus Sutkus) svečiai kartu su mūsų gimnazistais atrado ir užfiksavo pavasarinės gamtos ir senosios architektūros vaizdus. Lietuvių kalbos pamokoje (mokytoja Ramutė Janulevičienė) 3a klasės mokiniai supažindino svečius su lietuvių kalba, pamokė trumpų posakių. O mokiniai iš Turkijos pakvietė išmokti turkiškų žodžių, greitakalbių, žaidė „sugedusį telefoną“. Matematikos pamokoje (mokytojas Zenonas Maskalenka) mokiniai tarptautinėse grupėse sprendė uždavinius, „sudoku“, išmoko matematinių triukų, tarkim, kaip greičiau skaičiuoti. Per fizinio ugdymo pamoką mokytojas Danielius Urmanavičius mokė mūsų svečius išbandyti šiaurietišo ėjimo. Jiems labai patiko!

Trečiadienį mobilumo veiklų dalyviai vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą, kuriame galėjo praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai išbandyti įdomias veiklas. O, aplankę Liškiavą, grožėjosi mūsų pavasario gamtovaizdžiu.

Ketvirtadienį svečiai dalyvavo 1b klasės istorijos pamokoje (mokytoja Ramunė Sadauskienė), kurios metu lietuvaičiai ir turkai dalijosi informacija apie savo šalių istoriją.

Kita pamoka buvo skirta „Erasmus+“ projekto „Socialinės ir emocinės kompetencijos – raktas į sėkmingą įtraukųjį ugdymą“ veiklai. Projekto koordinatorė mokytoja Gitana Stukienė 2a, 2b klasės mokiniams ir svečiams iš Turkijos papasakojo apie emocijų termometrą, pasiūlė įdomios veiklos mišriose grupėse.

Per anglų kalbos pamoką (mokytoja Lina Šerkšnaitė) 1a klasės gimnazistai išmokė turkus nemažai lietuviškų šokių ir žaidimų, akordeonu grojo mokytojas Edvinas Vilkas.

Mūsų svečiai taip pat dalyvavo abiturientų Paskutinio skambučio šventėje.

Penktadienio rytmetį pakvietėme mokinius iš Turkijos kartu su 2a klasės mokiniais pasivaikščioti po mūsų miestą, surasti įdomių kultūros ir istorijos objektų ir įsiamžinti nuotraukose. Sugrįžę iš veiklos, trys komandos dalijosi įspūdžiais.

Mobilumo veiklų dalyviai numatytą programą sėkmingai įgyvendino, jiems buvo įteikti pažymėjimai.

Prieš išvykdami į namus, mūsų svečiai šiltus padėkos žodžius tarė visai gimnazijos bendruomenei – už svetingumą, dėmesį, įdomias veiklas ir malonias emocijas. Neabejojame, kad užsimezgusi draugystė tęsis.

Nuotraukos veiklų dalyvių, Nedos Bučelytės, Gabijos Balčiūtės (3c kl.) ir mokytojo Virginijaus Sutkaus.

Projektų koordinatorė mokytoja Gitana STUKIENĖ