BRAVO GIMNAZISTAI

Bravo sumaniems, kūrybingiems, draugiškiems, geriausiai besimokantiems „Ryto“ gimnazistams

Pavasaris gimnazijoje gausus renginių, o štai tradicinis „Bravo gimnazistas 2017“ – vienas gražiausių. Mat džiaugiamės ugdytinių metų pasiekimais ir sėkme, kitaip sakant, nuimame derlių gegužę. Kad ir kiek bekalbėtų viešojoje erdvėje apie neatidėliotinus pokyčius švietimo sistemoje, apie reikiamybę taikytis prie technologijų ir kitų naujovių, faktas apie tebesančius motyvuotus ir žingeidžius mokinius įrodo – nėra jau taip blogai. Galgi perlenkiame lazdą – kasdienis darbas mokykloje intensyvus ir, beje, produktyvus. Gegužės  18-osios vakarą „Ryto“ gimnazijoje į apdovanojimų šventę susirinkę tėvai, mokiniai ir mokytojai drauge išgyveno džiugių akimirkų, regėdami jaunus žmones, jau mokyklos suole kuriančius  šviesų ir prasmingą gyvenimą.

Šauniosios renginio vedėjos  – trečiokė Aušrinė Karaliūnaitė ir  pirmokė Evija Buraitė – ne tik profesionaliai atliko savo darbą, bet ir sugebėjo susirinkusius patraukti bei sudominti pristatydamos nominantus, kaip asmenybes, išskirdamos jų kitokias veiklas ir pomėgius. Mat šių metų „Bravo  gimnazisto 2017“ vizija buvo orientuota į platesnius aspektus – be  pasiekimų moksle, svarbu ir paties žmogaus individualumas, juolab kad visi nominantai  – spalvingos asmenybės. Taigi geriausiai besimokančių sąrašą keitė meninių gebėjimų turintys mokiniai, geriausiai lankantys mokyklą, taip pat gimnazijos savivaldos ugdytinių darni draugiška komanda. Prasmingo ir svarbaus renginio įvaizdį padėjo kurti maloniai sutikę atvykti ir, vokus atplėšę, nugalėtojus skelbę garbingi svečiai iš savivaldybės administracijos, švietimo skyriaus, JUC-o, švietimo centro.

Padėkas už labai gerą mokymąsi gavo nemažas būrys pretendentų, o štai „Geriausiai besimokančio“ nominacijų sąraše – po vieną visų klasių grupių ugdytinį, kurio mokymosi rezultatai patys geriausi. Taigi gimnazijos pasididžiavimas – Evija Buraitė (1a), Gabrielė Tamkevičiūtė (2a), Gabrielė Žūkaitė (3a) ir Žilvinas Graužys (4a).

Antroji nominacija – „Garsinanatys gimnaziją“. Ją laimėjo primokė Rusnė Kuliešiūtė, antrokė Anna Utesheva, trečiokė Indrė Suraučiūtė ir ketvirtokė Akvilė Pajaurytė. Šie ugdytiniai laurus skynė republikinėse olimpiadose bei konkursuose, o, pavyzdžiui, Rusnė Kuliešiūtė gimnazijos vardą garsino kaip  raštingiausia respublikoje  (nacionalinio diktanto nugalėtoja); ne per seniausiai merginai prezidentūroje apdovanojimą teikė ir ranką spaudė pati prezidentė  Dalia Grybauskaitė.

2000 metų laidos abiturientas Darius Šavolskis, dirbantis ES insitucijose Briuselyje, penktus metus iš eilės skiria stipendiją geriausiam anglistui ir istorikui abiturientui.Metų anglistės titulas atiteko      Gabijai Žogelyei, o  geriausia istorike išrinkta Akvilė Pajaurytė.        .

Gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė pristatė dar vieną nominantų kategoriją. „Metų atlikėjo“ titulus neišsikirant geriausių tarp geriausių pelnė septyni mokiniai, kurie garsino gimnaziją kaip atlikėjai, taip pat dovanojo gražias akimirkas bendruomenei dainuodami. Tai pirmokė Evita Cololo, antrokė Viktorija Čaplikaitė, trečiokas Rokas Navickas ir ketvirtokės Morta Elžbieta Bieliukaitė, Amanda Radzevičiūtė, Agota Gintutytė. Pastarosios vardą norisi išsikirti dėl abiturientės didžiulio indėlio į gimnazijos kultūrinę veiklą. Agota Gintutytė – ne tik puiki vokalistė,mokinė, bet ir visų didžiųjų švenčių mokykloje scenarijų kūrėja. Jos nuoširdaus darbo rezultatas – gražūs šventiniai visų metų renginiai, ypač Šimtadienio vakaras. Agotą, kaip šauniausią mokinę, gimnazijos tarybai priklausantys tėveliai savo iniciatyva apdovanojo specialiuoju prizu.

Klaidas Žukauskas, gimnazijos 1 a klasės mokinys, pelnė „Geriausiai lankančiojo“ titulą. „Bravo komandos“ nominacijoje pristatytos penkios komandos: tai vaikinų krepšinio komanda (mokytojas H.Eitmantis), tinklininkių komanda (mokytoja D.Jauniškienė), 4 a klasės komanas (mokytoja B.Juodzevičienė), ispanų kalbos būrelio komanda (mokytoja G.Stukienė) ir MMB „Jeans Jeans“ ir „Leatherpods“ komandos (mokytoja D.Vasiljevienė).  Nugalėtoja tapo 4a klasės komanda, kuri, anglų kalbos mokytojos ekspertės B.Juodzevičienės vadovaujama, Europos kalbų dieno protmūšyje laimėjo 2-ąją vietą.

Didžiausio žiūrovų susidomėjimo sulaukė „Bravo mokytojo“ nominacija.Iniciatyvių abiturientų idėja šiais metais rinkti gimnazijos mėgstamiausią mokytoją išties puiki. Mokinių nuomone, šis garbingas titulas atiteko lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Aldonai Brasevičienei. Mokytoja, nuoširdžiai nustebinta ir sujaudinta, apdovanojama šmaištavo. Vis dėlto mokinių įvertinimas – didžiulis pamaloninimas, ypač gimtosios kalbos mokytojui, kuris ugdymo procese neretai tampa svarbiu žmogumi  ir dėl palyginti nemažai savaitinių pamokų, praleistų drauge, ir dėl gebėjimo vaiką motyvuoti – tapti sąmoningu piliečiu. Juk literatūros pamokos neretai virsta gyvenimo pamokomis.

Apdovanoti ir gimnazijos savivaldos mokiniai, nuoširdžiai ir negailėdami savo laiko atlikę kartais nematomus, tačiau svarbius darbus bendruomenės labui. Valentinui Rimgailai, Rokui Bašinskui, Arnui Uzdilai, Agotai Gintutytei, Edvinui Krupinskui, Giedrei Jotautautei, Karolinai Kristapavičiūtei ir Amandai Radzevičiūtei dėkojo užklasinių renginių organizatorė Edita Nevulienė – Nemunaitienė.

Renginio metu subtilią atmosferą kūrė Evitos Cololo, tarptautinių konkursų nugalėtojos, profesionaliai atliekamos dainos, o  antrus metus gimnazijoje gyvuojanti muzikos studija, kurią sudaro mokiniai ir gimnazijos mokytojai (vadovė muzikos mokytoja metodininkė Ronata Balkaitienė),  savo dainomis simboliškai ragino eiti pirmyn ir nebijot svajot… Mokyklos daina finale subūrė laimėtojus, o svečiams sentimentaliai priminė apie kiekvieno laiką – esamą ar buvusį –  mokykloje.

Ramunė Karlonienė