„Erasmus+“ kvalifikacijos tobulinimo kursai Porto mieste Portugalijoje

Birželio 19-24 dienomis direktorė Egidija Vilkienė ir anglų kalbos mokytoja Gitana Stukienė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Konfliktų valdymas mokyklose“ Porto mieste Portugalijoje. Tai buvo viena iš „Erasmus+“ mokinių ir mokytojų mobilumo projekto „Socialinės ir emocinės kompetencijos – raktas į sėkmingą įtraukųjį ugdymą“ veiklų.

Kursų organizatoriai pasiūlė dinamišką ir įdomią šešių dienų programą. Mokytojai iš įvairių Europos šalių mokyklų dalijosi skirtingomis patirtimis, įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kaip galima sėkmingai įveikti kasdienius gyvenimo konfliktus ir iššūkius mokykloje. Konfliktas negali ir nenustos egzistavęs, nes jis yra būdingas žmogaus elgesiui ir neatskiriama moralinio bei emocinio augimo dalis. Todėl konfliktas yra visose mokyklose. Svarbu susidurti su konfliktu ir jį spręsti turint įgūdžių tinkamai ir konstruktyviai jį valdyti, užmegzti bendradarbiavimo santykius ir rasti integracinius sprendimus. Klasėje turėtų egzistuoti harmonija ir įvertinimas, o konfliktai neturėtų daryti neigiamos įtakos mokymo ir mokymosi procesui.

„Konfliktas gali priversti mus ieškoti naujų sprendimų, padėti išsiaiškinti savo pozicijas ir požiūrius bei suteikti energijos ir veiksmo. Konfliktas taip pat gali sukurti geresnių idėjų ir paskatinti kūrybiškumą bei santykius“ (Hokeris ir Vilmotas, 1985).

Siekiant sėkmingos projekto rezultatų sklaidos, pasidalinsime kursų medžiaga, mokymosi rezultatais ir gerąja patirtimi apie konfliktų sprendimą artimiausio gimnazijos mokytojų tarybos posėdžio ir miesto metodinio būrelio susirinkimo metu.

Bendraudamos su kolegomis iš įvairių šalių, pagerinome mūsų socialinės, kalbų ir kultūrų įvairovės supratimą, atstovavome savo mokyklai, miestui ir Lietuvai, užmezgėme naujus kontaktus, iš arčiau pažinome Portugalijos kultūrinį paveldą.

Projekto koordinatorė mokytoja Gitana Stukienė