„Erasmus+“ kvalifikacijos tobulinimo kursai Florencijos mieste Italijoje

Rugsėjo 12-17 d. anglų kalbos mokytojai Nerijus Plūkys ir Lina Šerkšnaitė dalyvauja kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Socialinis emocinis ugdymas mokyklų sėkmei” Florencijos mieste Italijoje. Tai yra viena iš „Erasmus+“ mokinių ir mokytojų mobilumo projekto „Socialinės ir emocinės kompetencijos – raktas į sėkmingą įtraukųjį ugdymą“ veiklų.

Kursuose dalyvavo mokytojai iš 5 šalių: Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Čekijos.

Didžiausias dėmesys kursų programoje buvo skiriamas pozityviai psichologijai, pozityviam švietimui, emociniam išprusimui mokyklose, empatijai, tarpusavio ryšiams ir socialiniam emociniam ugdymui mokyklose.

Praktinių užsiėmimų metu buvo mokomasi suvokti savo asmenybę, emocijas ir jausmus, spręsti konfliktus savireguliacijos metodu, atsakingai priimti sprendimus ir apsvarstyti savo sprendimų pasekmes. Užsiėmimų metu buvo naudojami įvairūs metodai: žaidimai, meditacija, kvėpavimo pratimai, asmeninių minčių ir jausmų užsirašymas ir analizė, pokalbiai porose ir grupėse.

Kursų rengėjai skyrė didelį dėmesį kultūrinei pažintinei veiklai. Po paskaitų buvo siūlomos įvairios ekskursijos. Turėjome galimybę susipažinti su Florencijos istorija, žymiausiais miesto pastatais, apsilankėme Šventojo Kryžiaus bazilikoje, kurioje yra palaidoti Mikelandželas, Galilėjas Galilėjus ir kiti žymūs žmonės. Taip pat aplankėme ir netoli Florencijos esančius Toskanos regiono miestus ir miestelius. San Džiminjanas, viduramžiais įkurtas miestelis, dėl unikalios architektūros yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, jame nėra nė vieno naujo pastato. Aplankėme Sieną, kitą įspūdingą miestą, garsėjantį viduramžiška architektūra, grožėjomės Pizos bokštu, kuris yra žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje.

Kursų dalyviai pagerino įvairias kompetencijas: socialines, emocines, kultūrines, išmoko naujų mokymo metodų, įgijo socialinio emocinio ugdymo mokyklose teorinių žinių.

Kursų dalyvių vardu mokytoja Lina Šerkšnaitė