„Erasmus+“ kvalifikacijos tobulinimo kursai Alikantės mieste Ispanijoje

Rugpjūčio 07-13 dienomis anglų kalbos mokytojos Rovena Kvaraciejūtė ir Gitana Stukienė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Sąmoningas dėmesingumas ir meditacija: gera savijauta mokykloje ir gyvenime“ Alikantės mieste Ispanijoje. Tai buvo viena iš „Erasmus+“ mokinių ir mokytojų mobilumo projekto „Socialinės ir emocinės kompetencijos – raktas į sėkmingą įtraukųjį ugdymą“ veiklų.

Kursų dalyviai iš Latvijos, Kroatijos, Suomijos ir Lietuvos pristatė savo mokyklas, dalijosi skirtingomis „Erasmus+“ projektų įgyvendinimo patirtimis, įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių sąmoningumo ugdymo ir savęs pažinimo temomis.

Pagrindinis kursų organizatorių tikslas buvo siekti psichologinių dalyvių pokyčių, pozityvaus ir integruojančio elgesio, pagrįsto visapusišku asmeniniu tobulėjimu, gaunamu mokantis ir įsisavinant taisyklinga meditacija pagrįstą streso šalinimo techniką mokytojams ir mokiniams. Kartu su kursų dėstytoja psichologe María Viciana López veiklos rytą pradėdavome nuo formalaus dėmesingumo praktikos – meditacijos. Mokėmės kaip tinkamai paruošti aplinką meditacijai, kaip taisyklingai kvėpuoti, išlaikyti dėmesį ir kuo meditacija naudinga mums, mokytojams, ir mūsų mokiniams. Susipažinome ir su neformalaus dėmesingumo technika – sąmoningu klausymu, vaikščiojimu, valgymu, aplinkos stebėjimu… O pokyčiai padės sumažinti darbo ir mokymosi stresą, ugdys emocinį ugdymą mokykloje, siekiant tobulinti mokinių emocinę kompetenciją ir elgesio įgūdžius, padidins mokyklos bendruomenės narių savigarbą ir kūrybiškumą, pagarbą, empatiją ir rūpinimąsi kitais.

Kiekviena kursų diena buvo kupina įdomios ir naudingos informacijos bei praktinių užduočių. Kursų medžiaga, mokymosi rezultatais ir gerąja patirtimi kaip sąmoningas dėmesingumas ir meditacija gali daryti teigiamą įtaką mūsų savijautai mokykloje pasidalinsime gimnazijos mokytojų tarybos posėdžio ir miesto metodinio būrelio susirinkimo metu.

Bendraudamos su kolegomis iš kitų šalių, pagerinome mūsų socialinės, kalbų ir kultūrų įvairovės supratimą, atstovavome savo mokyklai, miestui ir Lietuvai, užmezgėme naujus kontaktus, iš arčiau pažinome pietryčių Ispanijos kultūrinį paveldą.

Cituojant Zen meistrą Shunryu Suzuki: „Pradedančiojo galvoje yra daug galimybių, o eksperto – nedaug“ – kviečiame vėl ir vėl atrasti savyje pradedantįjį.

Projekto koordinatorė mokytoja Gitana Stukienė