Buen Camino su „Erasmus+“ programa!

 

Goda Paulauskaitė, 2b, „Erasmus+“ mobilumo veiklos dalyvė

 

Kelionės ir pažinimas – bene geriausios gyvenimiškos pamokos. Mano ir penkių antrokų – Adomo Amšiejaus, Ado Averkos, Ievos Petrauskaitės, Rido Radžiūno, Mijos Trikšytės – projekto „Šv. Jokūbo kelias: verslumo, tvarumo ir savęs pažinimo link“ mobilumo veiklos Ispanijoje, Galisijos regione, prabėgus savaitei po sugrįžimo, vis dar ryškios ir įspūdingos.

 

Pirmąją dieną susirinkę mokykloje trumpai prisistatėme ir pristatėme savo miestą, mokyklą, bandėme pralaužti bendravimo ledus žaisdami ispanų mokytojų paruoštus žaidimus su partneriais ispanais ir prancūzais. Apsilankėme Lugo senamiestyje, kurį juosia įspūdinga senovinė siena – istorinis romėnų paveldas. Antrąją dieną vykome prie Atlanto vandenyno – piligriminio kelio link. Grožėdamiesi didingu kraštovaizdžiu, įveikėme šešių kilometrų žygį – Šv. Jokūbo kelio atkarpą. Pasiekę nepaprasto grožio paplūdimį su uolomis, panašiomis į arkas, jautėmės ypatingai – gamtos kūrinija žmogui primena amžinumo ir trapumo egzistencines jungtis. Trečiąją dieną bendradarbiavome mokykloje žaisdami ispanų tradicinius žaidimus, piešdami žemėlapius, atsispindinčius kiekvienos šalies Camino kelio atkarpas, pristatėme savo šalių Camino kelius. Po pietų aplankėme Katedrą, kurioje Lugo miestu grožėjomės iš viršaus. Ketvirtąją dieną anglų kalbos pamokoje pristatėme Lietuvos istoriją, Druskininkų lankytinas vietas, mokėme ispanus lietuvių kalbos, dirbome komandose spręsdami galvosūkius, klausėme tradicinės Galisijos regiono muzikos, aplankėme vietos savivaldybę, kurioje, šiltai priimti, net uždainavome lietuviškai. Penktąją dieną išvykome į Santjago de Compostela – pasaulio piligrimų centrą, turistų mėgstamą ir savo aurą turintį miestą. Ir vėl kaip tikri piligrimai senamiesčio link keliavome iki pat didžiosios Katedros, kur baigiasi Camino kelias. Paskutinę mobilumo veiklų dieną lankėmės turguje, kuris gausus neįprastų mums produktų, ypač jūros gėrybių, taip pat Piligrimų muziejuje ir siauriausiame pasaulyje pastate (plotis 2 metrai) įkurtame radijo istorijos muziejuje.

 

Vis dėlto stipriausią jausminį įspūdį paliko užsimezgusi draugystė su mokiniais ispanais ir prancūzais, gyvenimo ispanų šeimose patirtis. Kelionės ištirpdo visus ledus ir žmogus, pajutęs pasaulio pažinimo vaisių skonį, taurina dvasią ir, trumpam pamiršęs rutiną, džiaugiasi atradimais – naujais draugais, kurių su nekantrumu laukiame pas mus grįžtamojo vizito gegužę. Dėkojame mokytojoms Ramunei Karlonienei ir Gitanai Stukienei už rūpestį ir padrąsinimą mobilumo metu. Ačiū „Erasmus+“ programai už naujas patirtis!

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.