BET projekto partneriai susitiko mokymuose Rumunijoje

 

 

Rugsėjo 30 – spalio 03 dienomis Rumunijoje Buzau miestevyko Erasmus+ projekto Let’s BET for heritage! – Let us bring Europe together for heritage! (liet. „Vienykimės Europos paveldo išsaugojimui!”)projekto partnerių susitikimas. Projekto mokymuose kartu su partneriais iš Rumunijos, Italijos, Ispanijos ir Lenkijos dalyvavo Druskininkų „Ryto” gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė, projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Gitana Stukienė ir anglų kalbos mokytojas metodininkas Nerijus Plūkys.

          Rumunai paruošė intensyvią ir įdomią susitikimo programą. Pirmąją vizito dieną aptarėme tai, kas buvo įvykdyta per pirmuosius projekto vykdymo metus, suderinome būsimų susitikimų datas, numatėme darbus, kurie turi būti atlikti iki kitų projekto susitikimų, išklausėme pranešimą apie kultūrinio paveldo puosėlėjimą Buzau mieste ir jo apylinkėse. Po to sekė darbas grupėmis. Gavome užduotį – informatyviai ir kūrybingai pristatyti vieną iš Buzau miesto kultūrinių objektų.Trys grupės ir trys visai skirtingi pristatymai!

          Mokymams pasibaigus, nuvykome į purvo vulkanų parką. Purvo vulkanai – vienas garsiausių gamtos objektų Rumunijoje, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą.Tiesa, Rumunija – ne vienintelė šalis pasaulyje, kur jie trykšta: net 26 valstybėse jų esama, o iš viso planetoje priskaičiuojama apie 800 šio tipo vulkanų, iš jų net 350 veržiasi Azerbaidžane. Rumunijoje jais garsėja geologinis rezervatas, esantis už 30-ties kilometrų nuo Buzau miesto. Įspūdinga!

         Antrąją dieną lankėmės Buzau ekonomikos mokykloje, kuri yra mūsų projekto partnerė. Šios mokyklos mokiniai pristatė savo parengtus projektus – verslo planus: viešbutis augintiniams, konditerinių gaminių kepyklėlė, pažinčių portalas… Buvo įdomu stebėti, su kokiu užsidegimu mokiniai pristato rinkos analizę, kaip argumentuoja savo produktųsvarbą rinkoje, kokybės ir kainos santykį. Turėjome galimybę stebėti ir anglų kalbos pamoką. Pamokos pabaigoje mokytoja paragino mokinius užduotimums klausimų. Rumunai aktyviai klausinėjo apie Lietuvos istoriją, darbą mokykloje, švietimo sistemą, paprašė išmokyti juos pasisveikinti lietuviškai.

        Po pietų vykome į Buzau miesto kultūros centrą, dar vadinamą Marghilomano Vila, nes pastatas XX a. pradžioje priklausė įžymiam politikui Aleksandrui Marghilomanui. Išklausėmekelių Buzau miesto mokyklų, jaunimo bendruomenės ir roko muzikos festivalio organizatoriaus pranešimų apie kultūrinio paveldo puoselėjimą šiame regione. Paveldo tema pranešimus miesto bendruomenei skaitė ir projekto partnerių atstovai iš Ispanijos, Italijos ir Lenkijos. Pranešimą apie kultūros paveldo puosėlėjimą Druskininkuose skaitė Nerijus Plūkys. Pasibaigus darbams, dalyvavome edukacinėje rumunų tautinių patiekalų gaminimo programoje. Individualiai, poromis ir grupėmis kepėme duoną, gaminome užkandžius, karštus patiekalus ir desertus. Buvo smagu kartu suktis virtuvėje ir dar smagiau ragauti kolegų ir savo pagamintus patiekalus. Jau dalinamės patiekalų receptais su artimaisiais ir draugais.

        Trečiąją vizito dieną vykome į kalnuotas Buzau miesto apylinkes. Nedideliame interaktyviame muziejuje išklausėme istoriją kaip susiformavo šiose apylinkėse esantys akmenys – rieduliai. Šiuolaikinių technologijų pagalba mūsų gidai buvo patys rieduliai! Toliau lankėme dar vieną į kultūrinio paveldo sąrašą įtrauktą vietovę, pavadinimu Babele, (liet. sena moteris). Lankytojai, įkopę į 1200 metrų kalną, pamato grybų formos uolienų virtinę. Šimtmečių senumouolienos laikui bėgant susiformavo dėl vėjo ir lietaus erozijos.

          Kopdami į kalną, stebėjome vietinių gyventojų sodybas, grožėjomės vaizdais ir turėjome puikius palydovus – iš nežinia kur atsiradusius šunis. Buvome priversti dalintis sumuštiniais su savo sargais, nes, kaip sakoma, už saugumą reikėjo susimokėti. Pasivaikščioję kalnuose, vykome į projekto dalyvės mokytojos Adinos sodybą, rinkome graikinius riešutus, vaišinomės tradiciniais kepsniais ir kukurūzų koše mamalyga. Po vakarienės, susitikimo organizatoriai rumunai įteikė projekto partneriams dalyvių pažymėjimus. Padėkojome šeimininkams už įdomų vizitą Rumunijoje ir atsisveikinome iki kito susitikimo.

 

Nerijus Plūkys, anglų kalbos mokytojas metodininkais

Gitana Stukienė, projekto koordinatorė

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.