VII-oji moksleivių olimpiada „Ispanakalbis pasaulis ir aš“

Balandžio 17 d., Vytauto Didžiojo universitete įvyko VII-oji moksleivių olimpiada „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ (isp. El mundo hispanohablante y yo).  Sveikiname 2 vietos nugalėtoją – mūsų gimnazijos komandą ¡Buen Camino! Komandos nariai – Emilija Aranauskaitė, Gabrielė Balionytė, Ugnė Jurkšaitytė, Vincentas Akstinas (4a kl.) ir Kristupas Ciparis (4ė kl.) ¡ENHORABUENA!

 

Olimpiadą, kuri yra ispaniškos kultūros festivalio „Primavera en español“ (liet. Ispaniškas pavasaris) dalis, organizavo VDU Užsienio kalbų institutas ir Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas, bendradarbiaujant su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje. Renginio rėmėjas – Vytauto Didžiojo universitetas.

 

Prieš prasidedant olimpiadai, Ispanijos Karalystės ambasados misijos vadovo pavaduotoja, kultūros atašė p. Alejandra Rubio del Barrio skaitė viešą paskaitą apie Ispanijos kalbinę ir kultūrinę įvairovę, o ispanų kalbos mokytojai buvo pakviesti į Liepajos universiteto (Latvija) dėstytojos dr. Agatos Babinos seminarą „Trumpų istorijų privalumai ispanų kaip užsienio kalbos mokyme(si)“.

 

Ispanų kalbos ir ispanakalbių šalių kultūros olimpiados tikslas – skatinti moksleivių saviraišką,  kūrybiškumą, bendravimą, domėjimąsi ispanakalbiu pasauliu ir ispanų kalba. Taip pat siekiama atkreipti dėmesį į ispanų kalbos populiarėjimą Lietuvos mokyklose ir augantį poreikį šią kalbą mokyti(s).

 

Komandos vardu mokytoja Gitana Stukienė