RESPUBLIKINĖS 14-OJI LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS OLIMPIADOS UŽDARYMO ŠVENTĖ

Ramunė KARLONIENĖ

Druskininkų „Ryto“ gimnazijos bendruomenė labai stengėsi, kad mūsų mokykloje jau nebe pirmą kartą organizuojama 14-oji Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12/1-4 gimnazijos klasių mokiniams praeitų sklandžiai, kad garbingi svečiai iš Lietuvos ir užsienio išsivežtų malonias akimirkas.

Kovo 17 dieną olimpiados uždarymo šventėje, prieš skelbiant nugalėtojus,  svečių laukė gimnazistų meninė programa. Skaitovė Ieva Olšauskaitė (3a), mokytojai Ronatai ir jos mokinėms pritariant „lašelių“ garsais, pradėjo sveikinimo koncertą: simfoninė muzika ir Ievos deklamuojama miniatiūra apie mėlynus pavasarius, lašantį laiką nuteikė romantiškai. Rūtos Dvorkinienės studijos „Decima“ merginos kaip visada žavėjo modernaus šokio meniškumu ir profesionalumu. Raigardas Planutis (2a) muzikavo su fleita į sceną kviesdamas skaitovą Dominyką Lukošiūną (3b), kurio išgyventas Jono Meko tekstas apie vilko šokį ir laisvę emociškai paveikė ne vieną, suprantantį subtilius ir dramatiškus istorinius kontekstus. 1a klasės merginos (vadovė Ronata Balkaitienė) su liaudies daina nugramzdino į žuvų šukelių rojų–ir šypsena pražydo veiduose. Visi gražūs dalykai gimsta su meile šokiui, dainai ir žodžiui.

Nuotraukos 4 a klasės mokinio Kristupo Andrulionio.