Išvyka į vaikų globos namus Alytuje

Sausio 15 dieną Druskininkų „Ryto“ gimnazijos 1a klasės mokiniai susitiko su Alytaus vaikų globos namų auklėtiniais. Ne pirmi metai jie vyksta į svečius, atveža dovanų gerą nuotaiką, kartais net ir vaidinimą. Vaikai, sužinoję, kad juos aplankys, taip pat ruošiasi. Kiekvienas susitikimas ir vieniems, ir kitiems ilgai išlieka atmintyje. Šįkart ,vos tik atvažiavus, nustebino draugiškos auklėtojų ir globotinių šypsenos, kviečiančios bendrauti. Buvo nutarta, kad pirmoji pažintis prasidės pasirodymais. Gimnazistai suvaidino savo sukurtą sakmę „Kodėl pirtyse nebeliko velnių“. Šeimininkai (mažiausiam penkeri) sudainavo linksmą dainelę apie skaičius. O vyresnių merginų daina „Spindulys“ buvo palydėta ovacijomis.

Po pasirodymų, išsiskirsčius grupelėmis, auklėtojos papasakojo, kad vaikai gyvena šeimynose (kiekvieną šeimyną sudaro aštuoni žmonės), ir pakvietė su kiekviena susipažinti artimiau. Dauguma nustebo: įėję į kambarius iš karto pajuto jaukumą, visur labai tvarkinga, erdvu.

Žaisti su globotiniais buvo smagu- jokios įtampos, niekam nerūpėjo laimėti, svarbiausia – bendrauti. Mokiniai dalyvavo ir edukacinėje programoje- kartu gamino pelėdžiukus. Visi jautėsi tarsi seni, geri pažįstami. Kartu pasivaišino arbata ir skanėstais.

Vaikų globos namai turtingi įvairių žaidimų, tačiau, kaip jie patys sakė, labai pasiilgsta nuoširdaus ir neapsimestinio bendravimo su kitais vaikais. Atsisveikinant kiekvienas apsikabinimas buvo tikras ir nesuvaidintas, kai kurie nenorėjo paleisti iš glėbio, vaikų akys tarsi kvietė- dar bent minutėlę pažaiskime, mes nenorime, kad jūs išvažiuotumėte.

Grįžtant kilo daug minčių. „Kelionė į vaikų globos namus leido pažvelgti į gyvenimą iš kitos pusės, privertė susimąstyti, kiek mes daug turime, kai namuose laukia tėvai,“- savo įžvalgomis dalijosi moksleiviai. „Pagalvojau, o kas būtų, jei vienas iš tų vaikų būtų mano mažasis brolis?“- kilo ne vienam toks klausimas. „Žaidžiant buvo ir gera, ir graudu, nes žinojome, kad gyvenime jų laukia daugiau nei paprastai iššūkių,“- išsprūdo ne vienam ir tokia mintis.

„Žmogus negali būti gyvas viena duona, jam svarbu ir geras žodis bei draugiškas žvilgsnis,“- taip galima perfrazuoti girdėtą biblinį posakį susitikus su Alytaus vaikų globos namų auklėtiniais. Visi vieningai nutarė: gavo reikalingų gyvenimo patirčių- abejingai nepraeiti pro šalia esantį, pasidalinti, kuo turi, negailėti padrąsinančio žvilgsnio ar žodžio. Gimnazistai dėkoja mokytojai Eglei Aurylienei, ne pirmą kartą važiuojančiai ir šįkart juos pakvietusiai. Ačiū sako ir Alytaus vaikų globos namų renginių organizatorei Linai Klebauskienei, kurios dėka susipažinta su naujaisiais draugais. Be to, prie kelionės prisidėjo ir gimnazijos mokytojai-jie surinko nemažą pinigų sumą

Andra Mikulskytė, 1a klasės mokinė