Į ,, Ryto’’  gimnaziją sugrįžo ponas Tarpukaris

Vasario 16-oji – tai ypatinga  mūsų valstybės diena. Ji yra skirta Lietuvos Nepriklausomybės gimtadieniui paminėti. Trečiadienį, vasario 14 dieną,  Druskininkų ,,Ryto’’ gimnazijoje vėl apsilankė ponas Tarpukaris. Istorijos mokytojos R. Sadauskienės iniciatyva šis renginys jau yra tapęs mokyklos tradicija,  besitęsiančia daugiau nei dešimt metų.

 

Kiekvienais metais gimnazijoje skamba ,,smetanska’’ muzika, atidaroma fotoateljė  , o  mokiniai pasipuošia  ,,panelėmis ir ponaičiais’’. Tad ir šiemet elegantiškos merginos pasipuošė skrybėlaitėmis, ilgais perlų karoliais bei senoviškomis ilgomis suknelėmis,  vaikinai – kostiumais bei skrybėlėmis, o ne vieno rankose švytravo solidaus pono atributas – lazdelė.

 

Senoviškai apsirengusios panelės, įsikibusios ponaičiams į parankes, skubėjo kviesti visą mokyklos bendruomenę į renginį. Pertraukų metu koridoriuose buvo galima susitikti ne tik mokinius, bet ir mokytojus, apsirengusius įspūdingais retro stiliaus drabužiais.

 

Šių metų renginio tema buvo Kauno modernizmo architektūra. 2a klasės mokiniai iš pradžių atrodė gan drovūs, tačiau po smagiųjų šokių išdrąsėjo ir pristatė savo pieštus UNESCO paveldui priklausančius Kauno pastatus. Parodą istorijos mokytojai R. Sadauskienei organizuoti padėjo ne tik mokiniai, bet ir dailės mokytojas V. Sutkus.

 

Štai taip šauniai  Druskininkų ,,Ryto’’  gimnazijos bendruomenė  šventė Lietuvos Nepriklausomybę. Vienintelė pono Tarpukario renginio problema  , kai kurių merginų nuomone, buvo aukštakulniai bateliai. Tačiau svarbiausia , kad visi patyrė daug smagių akimirkų.

                              2 a klasės mokinės Mėta Balkaitytė ir Augustė Jurgelevičiūtė