Sugaukime valandą, kuri ateina; nesivykime jos, kai išeina

„Teisingai nugyventa diena vakarykštę dieną paverčia laimės kupinu sapnu, o rytojų – vilties kupina vizija“. Savaitė Ispanijoje, Lugo mieste, prabėgo taip, kaip byloja vedų išmintis. Nauji potyriai, užsimezgusios pažintys, kitoks, tylus ar netgi drąsus, žvilgsnis į pasaulį, tiesa, pažinimas ir galimybės. Dešimt „Erasmus+“ programos dalyvių (du gimnazijos mokytojai ir aštuoni mokiniai) kovo 27 dieną išvyko į Ispaniją, Galisijos regione esantį Lugo miestą. Savaitę bendravo su projektą koordinuojančiais mokytojais ir mokiniais, atviras kontaktas su įvairiais žmonėmis sutvirtino draugystes. Laisva Galisijos atmosfera nuteikė puikiai ir leido iš lėto pasinerti į šio krašto ypatumus. Kiekvieną dieną stengėmės ugdytis socialines ir emocines kompetencijas—sėkmingą kelią įtraukiojo ugdymo link. Mokiniai turėjo galimybę ne tik pagilinti anglų kalbos žinias, bet ir tinkamai komunikuoti su įvairaus amžiaus žmonėmis, taip pat susipažino su Galisijos regiono kultūra, papročiais, įvertino architektūros įvairoves, žavėjosi gamta. Atlanto vandenyno uolėtos pakrantės, eukaliptų giraitė, kalvotas reljefas gniaužė kvapą. Lankydamiesi anglų kalbos ir ekonomikos pamokose, supratome, kad ne tik pas mus, Lietuvoje, bet ir Ispanijoje mokiniai per pamokas yra atsipalaidavę, į mokytoją žvelgia kaip į draugą, be to, anglų kalbos ir ekonomikos pamokose komunikuoja tik angliškai. Lietuvaičiai šioje mokykloje jautėsi puikiai, buvo ypač aktyvūs bei entuziastingi visose ispanų pamokose. Vis dėlto įvairių veiklų metu teigiamų emocijų pajauta tapo svarbiausiu aspektu bendraujant ir bendradarbiaujant. Mokiniai turėjo tinkamas sąlygas atitrūkti nuo rutinos ir jausmus „pasverti“ visai kitoniškomis spalvomis (pasirodo, emocijas gali atspindėti spalvos). Jausti ir suprasti kitą asmenybę yra labai svarbu, o specialūs užsiėmimai padeda žmogų pažinti. Mokiniai emocijas lygino su spalvomis, emocijų termometras padėjo ieškoti tinkamų sprendimų, kaip numalšinti slogius jausmus ir juos paversti teigiamais.

Savaitę pabuvę svetur, pažinome dalelę ne menamojo, o tikrojo pasaulio—šiaurės Ispanija, sutikti žmonės, mūsų bendraamžiai, netikėtos ir gražios patirtys kiekvienam tapo draugystės simboliu. Tarsi atvertėme naują knygos puslapį, kuriame esame mažesniu žingsneliu priekyje naujos, kitokios asmenybės link. Visi projekto dalyviai tvirtino įgavę daugybę gyvenimiškų patirčių (pirmas kartas skrendant, važiuojant traukiniu); nė vienas iš aštuonių nesiskundė miego trūkumu ir įtempta turininga dienotvarke.Tapome laisvesni, atviresni bei kitaip, paprasčiau, žvelgiantys į kasdienybę. Kelionė į svečią šalį dar ilgam išliks kiekvieno atminty, vaizduotėje kaip vienas geriausių mokyklos nuotykių. Nuoširdžiai dėkojame savo mokytojams—projekto koordinatorei Gitanai Stukienei ir anglų kalbos mokytojui Nerijui Plūkiui—už savaitę veiklų, jausmų, įspūdžių, patirčių, o svarbiausia—už buvimą kartu ir draugystę.

„Erasmus+“  programa atveria kelius ir keičia gyvenimus!

Aušrinė NAVICKAITĖ, „Ryto“ gimnazijos 4a klasės mokinė