Savanoriai keičiasi patys ir keičia savo aplinką

 

 

Sausio 30 dieną grupė gimnazijos mokinių ir mokytojų – Erasmus+MAD projekto dalyvių – susirinko į renginį tema „Aš savanoriauju, o tu?“, jį vedė 3a klasės mokinė Eivilė Čakaitė.

          Eivilė, turinti įdomią ir turtingą savanoriavimo patirtį Lietuvoje ir užsienyje, mielai sutiko pasidalinti mintimis su mumis. Projektas MAD (liet. „Pa(si)keisk!“) kviečia keistis patiems ir keisti savo aplinką, o savanoriška veikla suteikia tam daug galimybių. Eivilė pripažino, kad savanoryste rimčiau susidomėjo išvykusi į Havajus kaip programos „Flex“ dalyvė. Mokinė parodė mums šūsnį sertifikatų, patvirtinančių jos aktyvią veiklą Amerikoje, ir paaiškino, kodėl jie yra svarbūs jauno žmogaus gyvenime. Ji taip pat pakvietė ir mus išbandyti jėgas dalyvaujant panašiuose projektuose.

Eivilė pristatė mums savo idėjas apie savanorystę, jos veiklą Lietuvoje bei Druskininkuose. Džiugu, kad vis daugiau „Ryto“ gimnazijos mokinių įsitraukia į šią prasmingą veiklą. Savanoriaudami mes įgyjame daugiau patirties ir ugdome naujus įgūdžius, sutinkame naujų draugų, įgauname pasitikėjimo savimi ir, be abejo, smagiai praleidžiame laiką su bendraminčiais. Vėliau Eivilė parodė kelis filmukus apie Jaunimo Europos komandą ir Europos savanorių tarnybą. Ji paragino visus susirinkusius aktyviai dalyvauti jaunimo veikloje ir įvairiuose projektuose, nes mokomės ne tik mokyklos suole.

         Po gražių ir ilgų pokalbių ir diskusijų, Eivilei paraginus, mes išsitraukėme savo mobiliuosius telefonus interaktyviai veiklai. Per „Slido“ tinklalapį atsakėme į užduotus klausimus: „Ką norėtum pakeisti savyje? Ką siūlai pakeisti tavo aplinkoje? Koks bus tavo pirmas žingsnis pasikeitimų link?“ Atsakymų buvo įvairių. Vieni norėjo išmokti klausytis pašnekovo, kiti – būti drąsesni ir aktyvesni, o dar kiti išreiškė norą dalyvauti savanoriavimo veikloje.

       Dėkojame 3a klasės mokinei Eivilei Čakaitei už įdomią, prasmingą paskaitą, filmukus ir įspūdžius.

Džiugas Juozaponis, 1a klasės mokinys ir MAD projekto dalyvis

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.