Projekto Consumer Awareness for Students in Europe – CASE trečiasis partnerių susitikimas

Erasmus+ programos KA2 projekto Consumer Awareness for Students in Europe – CASE (liet. „Europos mokiniai – sąmoningi vartotojai“) trečiasis partnerių susitikimas Druskininkuose, vykstantis gegužės 27-31 dienomis, įpusėjo. Trumpai dalijamės trijų dienų įspūdžiais ir visi kartu džiaugiamės, kad užsieniečiai jau spėjo įsimylėti mūsų miestą, gamtą ir svetingus lietuvius.

Šeštadienį projekte dalyvaujantys mokytojai aplankė Didžiasalio kaime įsikūrusį Augų ūkį ir dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip gimsta sūris“ bei degustavo brandintų, fermentinių ir įvairių saldaus pieno sūrių. Pakeliui į Druskininkus sustojome aplankyti Sniego areną. Svečiai negalėjo patikėti, kad tokiame mažame mieste turime šitokį lobį mėgstantiems žiemos sportą.

Sekmadienio rytmetį pradėjome „Sūria pamoka“ pas Aušrą ir Taurą Česnulevičius. Projekto dalyviai patyrė tikrą kūrybos džiaugsmą kurdami suvenyrus iš druskos menininkų dirbtuvėse. Popietę praleidome tautodailininko Antano Česnulio sodyboje kartu su projekto partneriais, mūsų mokiniais ir jų tėveliais. Mus linksmino ir šokdino „Racilukai“, vaišes paruošė užsieniečius moksleivius priėmusios šeimos.

Pirmadienio rytą visi susitikome miesto savivaldybės posėdžių salėje, kur mus pasveikino švietimo skyriaus vedėjas J.Samuchovas, apie miesto istoriją, plėtrą ir ateities planus papasakojo dokumentų ir informacijos skyriaus vedėja Dovilė Ciūnienė. Vėliau visi susitikome gimnazijoje.

Projekto dalyviai susipažino su mokyklos aplinka, pristatė savo atliktus darbus ir įdomias idėjas. Po pietų vykome į ekskursiją po Druskininkų senamiestį, o vandens pramogos akvaparke padėjo atgauti jėgas ir pasiruošti kitai veiklos dienai. Antradienį išvykstame į Vilnių.

Projekto koordinatorė Gitana Stukienė