„Erasmus+“ trumpalaikio mokinių mobilumo dalyviai ruošiasi išvykai į Ispaniją

2021 m. gruodžio 1 d. gimnazijoje startavusio „Erasmus+“ trumpalaikio mokinių ir darbuotojų mobilumo projekto  „Socialinės ir emocinės kompetencijos – raktas į sėkmingą įtraukųjį ugdymą“ dalyviai ruošiasi pirmai grupinio mokinių mobilumo veiklai. Kovo 27 – balandžio 3 d. grupė gimnazistų su juos lydinčiais mokytojais svečiuosis priimančioje mokykloje Lugo mieste Ispanijoje.

Projekto veiklai svetur ruošiamės iš anksto. Kovo 10 d. susitikome Druskininkų jaunimo užimtumo centre, kur JUC‘o darbuotojai Laura ir Justinas įtraukė mus į komandos formavimo žaidimus. Užmezgėme ryšį vieni su kitais, kartu kūrybiškai ieškojome užduočių sprendimų, ugdėme bendravimo ir komandinės veiklos įgūdžius, lavinome vaizduotę ir kūrybinį mąstymą.

Kovo 18 d. gimnazijos socialinė pedagogė Vitalija Žaldokienė ir psichologė Iveta Slavinskaitė pakvietė mus į veiklą pagal programą VEIK.

Vaiko emocijų išraiškos kontrolės (VEIK) programa – tai prevencinė programa ugdanti mokyklos bendruomenės bendravimo kultūrą ir vaikų emocines, socialines kompetencijas. Vaikai ir jaunuoliai mokosi atpažinti jausmus, juos valdyti, tinkamai reikšti pyktį bei priimti brandesnius sprendimus. Pagrindinis šios programos tikslas yra siekti, kad ugdomi vaikų įgūdžiai ir elgesys taptų visos mokyklos palaikoma norma.

Per kūrybingą ir įdomią veiklą dar geriau pažinome vieni kitus, o įgūdžius ir įgytas žinias naudosime „Erasmus+“ mobilumo veikloje Ispanijoje.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Gitana Stukienė