„Erasmus+“ kvalifikacijos tobulinimo kursai Barselonos mieste Ispanijoje

 

Rugpjūčio 7-12 d. anglų kalbos mokytojai Nerijus Plūkys ir Lina Šerkšnaitė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Atraskite 7 kompetencijas: Mokymasis gyvenimui (ir darbui) 21-ame amžiuje“ Barselonos mieste Ispanijoje. Tai yra viena iš „Erasmus+“ mokinių ir mokytojų mobilumo projekto „Šv. Jokūbo kelias: verslumo, tvarumo ir savęs pažinimo link“ veiklų. Kursuose dalyvavo mokytojai iš 4 šalių: Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Bulgarijos.

 

Didžiausias dėmesys kursų programoje buvo skiriamas kompetencijomis grįstam ugdymui ir kaip integruoti 7 kompetencijas į ugdymo procesą ir mokyklų programas. Kritinio mąstymo, kūrybiškumo, komunikavimo ir bendradarbiavimo kompetencijos pasaulyje jau yra gana sėkmingai integruojamos į mokyklų programas, tačiau pastaruoju metu ypač daug dėmesio skiriama trims naujosioms kompetencijoms: tarpkultūriniam supratimui, karjeros ir gyvenimo įgūdžiams, kompiuteriniam ir skaitmeniniam raštingumui, kadangi šiuo metu yra būtina reaguoti į augančią migraciją, pasikeitimus darbo rinkoje ir sparčią technologinę pažangą. Kursų metu buvo kalbama apie darbo rinkos pokyčius ir tendencijas, profesijas ir įgūdžius, kurių reikės 21-ame amžiuje ir kaip dėl to turės pasikeisti švietimas.

 

Pirmą dieną kursų dalyviai pristatė savo šalis ir mokyklas. Tai buvo vertinga patirtis, buvo įdomu susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis, palyginti su savo šalies švietimo sistema, atrasti panašumų ir skirtumų.

 

Praktiniai užsiėmimai vyko grupėse ir porose auditorijoje ir netradicinėse erdvėse, tokiose kaip meno muziejus. Vyko diskusijos ir veiklos, kurių metu buvo mokomasi padėti mokiniams įgyti fundamentalių įgūdžių, kurių jiems reikės 21-ame amžiuje. Diskusijų metu buvo aptartos problemos įvairių šalių švietimo įstaigose ir siūlomi sprendimo būdai problemoms pašalinti. Aptarimų metu buvo naudojama minčių lietaus technika, kurią galima sėkmingai naudoti idėjoms generuoti dirbant individualiai, porose ir grupėse.

 

Kursų rengėjai skyrė didelį dėmesį kultūrinei pažintinei veiklai. Po paskaitų buvo siūlomos įvairios ekskursijos. Buvo suteikta galimybė susipažinti su Barselonos miestu, jo istorija, architektūra, A. Gaudi suprojektuotais pastatais, aplankytas P. Pikaso muziejus, Nacionalinis Katalonijos meno muziejus, Milos namai ir kiti objektai.

 

Kursų dalyviai pagerino įvairias kompetencijas: kūrybiškumo, kritinio mąstymo, tarpkultūrines, bendravimo ir bendradarbiavimo, patobulino karjeros ir gyvenimo bei skaitmeninio raštingumo įgūdžius, taip pat pagerino komandinio darbo įgūdžius, išmoko naujų mokymo metodų, žaidimų kūrybiškumui ir kritiniam mąstymui ugdyti ir įgijo teorinių žinių. Savo patirtimi ir įspūdžiais mokytojai pasidalins su gimnazijos kolegomis ir miesto švietimo bendruomene.

 

Kursų dalyvių vardu mokytoja Lina Šerkšnaitė

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.