Erasmus+ Jaunimo mainų projektas „Verslumo dirbtuvės“

        

 

Gegužės 7-16 dienomis Druskininkų „Ryto“ gimnazijos komanda dalyvavo Erasmus+ programos KA105 Jaunimo Mainų projekte "WELCOME TO THE HUB – entrepreneurship and business opportunities in small urban areas" (liet. „Verslumo dirbtuvės“) Rumunijoje. Mūsų gimnazijai, Druskininkams ir Lietuvai atstovavo mokinės Gabija Bočkutė, Laura Gintalaitė, Deina Sokolovaitė ir Vilma Stonkutė, jas projekto išvykoje lydėjau aš, rusų kalbos mokytoja Oksana Belkina. Projekto veiklose dalyvavo partneriai iš aštuonių Europos šalių: Rumunijos (projekto koordinatoriai), Graikijos, Italijos, Ispanijos, Čekijos, Makedonijos, Latvijos ir Lietuvos.

          Mūsų laikais Europos mažų vietovių jaunimą vienija augantis nedarbas, jaunuoliams nepakanka žinių ir kompetencijų apie tai, kaip patekti į darbo rinką arba pradėti nuosavą verslą. Projekto tikslas ir buvo padidinti informuotumą apie verslumo ugdymo svarbą, skatinti jaunų dalyvių susidomėjimą verslumo iniciatyvomis, ugdyti verslumo įgūdžius ir mokytis juos taikyti.

         Šiam tikslui įgyvendinti kasdien nuo ryto iki vakaro mes dalyvavome įvairiose veiklose. Vykdant projektą mums buvo viskas svarbu: seminarai, susitikimai, bendradarbiavimas su visais partneriais, ir taip pat grįžtamasis ryšys. Geriausiai tai atspindi mūsų dalyvių įspūdžiai.

         Pasakoja Laura: „Pirmiausia džiaugiuosi, kad apsilankiau Rumunijoje. Šiame Erasmus+ projekte sutikau nuostabių žmonių, sužinojau daugiau apie verslą, apie kitų šalių kultūras. Projekto tema – verslas mažoje vietovėje. Neformaliai mokėmės šia tema: darydavom projektus grupėse, eidavom į lauką, aplankėme verslininkus. Vienas iš įdomiausių projektų buvo tarptautinėse grupėse sukurti verslą. Reikėjo sugalvoti verslo idėją, sukurti logotipą, reklamą, verslo planą, o galutinį rezultatą pristatyti Nehoiu mokykloje mokiniams. Darydama šį projektą supratau, kad verslas apima daug sričių ir norint tapti verslininku svarbu pritaikyti visus gebėjimus. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti šiame projekte.“

           Štai kokie Vilmos įspūdžiai: „Prisiminus Rumuniją, prieš akis visų pirma iškyla darbas grupėse, žmonės, kurie buvo visi skirtingi, bet artimi. Pasiilgau tų rytų, kai visi susirinkdavome į ratą ir darydavome mini apšilimą prieš darbo dieną, taip pat nepamiršiu žaidimų, kurie padėjo atsiskleisti ir sustiprėti psichologiškai, pasitikėti savimi ir jaustis, kad esi išklausytas. Šis projektas atskleidė darbo grupėse privalumus. Kokie gali būti draugiški, išradingi žmonės dirbdami kaip didelė ir stipri komanda!“

            Deina neslepia emocijų: „Prieš vykdama į Rumuniją turėjau abejonių, ar tai man skirtas projektas, nes gąsdino tema, važiavau nusiteikusi sunkiam, nuobodžiam darbui. Bet nuvykus ten, viskas pasikeitė. Mus labai šiltai pasitiko organizatoriai. Jau pirmą dieną visi susidraugavome. Turėjome daug veiklų, daugiausia dirbome grupėse. Kūrėme projektus, savo verslus, vaidinome, dainavome, išbandėme save, taip pat nepamiršome ir pažinti kitų šalių kultūrų, ragavome jų tradicinių patiekalų, šokome. Man labiausiai patiko užsiėmimai gamtoje. Manau, ateityje aš tikrai turėsiu galimybę panaudoti viską, ką šiame projekte išmokau, tiek gyvenime, tiek darbo srityje. Paskutinė diena buvo sunkiausia, ne todėl, kad buvo daug veiklų, bet todėl, kad buvo taip sunku atsisveikinti su tais žmonėmis, prie kurių prisirišai per savaitę. Šis projektas atvedė naujų draugų į mano gyvenimą ir labai tikiuosi, kad kada nors mes vėl susitiksime“.

            Įspūdžiais pasidalina ir Gabija: „Visiškai nežinojau, ko iš šios kelionės tikėtis, o grįžau su neapsakomais prisiminimais visam gyvenimui. Nemeluosiu, prieš išvažiuodama jaudinausi, kad man tai bus per daug rimtas projektas ir kad bus per sunku. Bet viskas pasikeitė, kai jau pirmą dieną mus pasitiko be galo draugiški projekto dalyviai iš Italijos, Latvijos, Makedonijos, Graikijos, Ispanijos, Čekijos, Rumunijos. Nė viena diena nenuvylė, o kaip tik vis mus stebino. Mes neįprastai daug dirbome grupėse, ir kartu mes filmavome video, vaidinome, ieškojome informacijos, diskutavome, pažinome Rumuniją… Tikiu, kad visos grįžom įgiję naujų žinių, ir žinau, kad jas ateityje panaudosime. Mes su projekto dalyviais labai susidraugavom ir taip pripratom vienas prie kito, kad paskutinę dieną buvo labai skaudu atsisveikinti. Bet tikiu, kad likimas mus dar suves, kaip suvedė mus šis nuostabus Erasmus+ Veiklaus Jaunimo projektas Rumunijoje“.

         Aš taip pat įgijau naujų žinių apie verslumą ir parsivežiau daug įspūdžių! Buvau vyriausioji pagal amžių dalyvė. Džiaugiuosi, kad dalyvavau šiame projekte. Man buvo įdomu kartu su jaunimu kurti verslo planus ir strategijas, dalyvauti vaidinimuose ir filmuotis reklaminiuose video, šokti įvairių šalių nacionalinius šokius ir smagiai leisti laiką. Manau, šis Erasmus+ projektas atvėrė mums plačias galimybes tobulėti, žengti į ateitį drąsiai, niekada nesustoti, domėtis naujovėmis, pasitikėti savimi.

Rusų kalbos vyresnioji mokytoja Oksana Belkina

Erasmus+ Veiklaus Jaunimo projektas Rumunijoje buvo vienas iš kelių šiais mokslo metais vykdomų tarptautinių projektų „Ryto“ gimnazijoje. Pasiūlymu dalyvauti, nors ir netikėtu, susidomėjome. O turėjome tik savaitę laiko rasti norinčius vykti į Rumuniją, atlikti visus formalumus prieš kelionę į užsienį, pasiruošti išvykimui. Projekto koordinatoriai rumunai mums yra pažįstami, nes esame partneriai su viena iš Buzau miesto mokyklų daugiašaliame Erasmus+ projekte BET. Nuoširdūs, o kartu ir dalykiški santykiai su projekto koordinatoriais neleido abejoti – mūsų gimnazijos komanda dalyvaus šauniame tarptautiniame projekte. Dalyvių įspūdžiai po projekto tai tik patvirtina. Ačiū mūsų mergaitėms ir projekto veiklose jas lydėjusiai mokytojai Oksanai už puikų atstovavimą mokyklai, miestui ir Lietuvai.

Projekto koordinatorė Gitana Stukienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.