CASE projekto (liet. „Europos mokiniai – sąmoningi vartotojai“) trečiasis partnerių susitikimas baigėsi

Erasmus+ programos KA2 projekto Consumer Awareness for Students in Europe – CASE (liet. „Europos mokiniai – sąmoningi vartotojai“) trečiasis projekto partnerių susitikimas, vykęs „Ryto“ gimnazijoje, baigėsi. Mūsų svečiai iš dviejų Italijos regionų, Olandijos, Turkijos ir Lenkijos išvyko į namus, bet neabejojame, kad čia, Druskininkuose ir Lietuvoje, jie paliko dalelę savo širdies ir ketina sugrįžti.

Ką gi nuveikėme per dar dvi projekto susitikimo dienas? Antradienį, gegužės 30 dieną, vykome į Vilnių, kur aplankėme Energetikos ir technikos muziejų, įsikūrusį pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės patalpose. Du šaunūs gidai supažindino mus su Transporto, Vilniaus miesto pramonės ir technikos istorijos bei interaktyviomis Technikos vaikams ir Technikos mokslo ekspozicijomis. Interaktyvių ekspozicijų tikslas – skatinti susidomėjimą mokslu ir technika, populiarinti mokslą visuomenėje. Spalvingi Vokietijoje gaminti eksponatai patraukliai iliustruoja įvairius mokslinius metodus, technikos išradimus. Ekspozicijų aplinkoje vykdoma veikla įkvepia kūrybiškumą, norą pažinti bei mokytis, tad jas naudinga apžiūrėti visų amžiaus grupių lankytojams, kurie turi tyrėjo ir atradėjo „geną“.

Vilniaus panorama nuo Trijų Kryžių kalno sužavėjo visus užsieniečius. Ekskursiją po žymiausias Vilniaus Senamiesčio vietas vedė 3a klasės gimnazistai Kamilė Ulenskaitė ir Rokas Navickas. Vaikštinėjome siauromis senamiesčio gatvelėmis, mėgavomės saulėta diena, svečiai pirko lietuviškus suvenyrus.

Trečiadienį, gegužės 31 dieną, projekto dalyviai susirinko gimnazijos aktų salėje. Rytmetį pradėjome šmaikščiu filmu apie šiuolaikinį vartotoją, filmo autorius – filmų kūrimo grupės mokinys Lukas Paškevičius (mokytojas V.Sutkus). Vėliau dirbome grupėse: mokytojai aptarinėjo tolimesnės projekto eigos klausimus, o mokiniai pasinėrė į kūrybinę veiklą. Mokytojų Editos Nevulienės – Nemunaitienės ir Virginijaus Sutkaus vadovaujami jaunuoliai kūrė paveikslus ant laikraščio, gamino gėles iš drobinio audinio. Vėliau darbų autoriai visiems projekto dalyviams pristatė rezultatus. Erdvėje prie technologijų kabinetų svečiai aplankė parodą „Naujai atgimę daiktai“, kurioje buvo eksponuojami mokinių ir mokytojų darbai.

Tarptautinį susitikimą „Ryto“ gimnazijoje vainikavo pažymėjimų įteikimas užsienio partneriams ir mūsų gimnazistams, priėmusiems užsieniečius į savo šeimas, padėkos žodį susitikimo organizatoriams tarė projekto koordinatorius iš Italijos Francesco Lannino.

Dėkojame visiems, padėjusiems organizuoti svečių priėmimą ir užimtumą mūsų gimnazijoje. Ypač dėkojame mūsų gimnazistų tėveliams, kurie mielai sutiko atvykusiais mokiniais pasirūpinti namuose ir surengė skanias vaišes A. Česnulio sodyboje. Taip pat ačiū mūsų rėmėjams.

Partnerių susitikimas baigėsi, su juo baigėsi ir pirmieji CASE projekto veiklos metai. Kitais mokslo metais mūsų vėl laukia nauji darbai, įdomūs susitikimai, kūrybinė veikla ir savęs bei kitų pažinimo džiaugsmas.

Projekto koordinatorė Gitana Stukienė