CASE projekto partnerių susitikimas Italijoje

Lapkričio 06-11 dienomis gimnazijos anglų kalbos mokytojai Gitana Stukienė ir Nerijus Plūkys dalyvavo pirmajame „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekto Consumer Awareness for Students in Europe – CASE (liet. „Europos mokiniai – sąmoningi vartotojai“) partnerių susitikime Italijoje.

Projekto koordinatoriai iš šiaurės Italijos Biellos miesto „Eugenio Bona“ mokyklos pakvietė partnerius iš Italijos, Lenkijos, Olandijos, Turkijos ir Lietuvos į projektinius mokymus. Pirmą vizito dieną po oficialaus mokyklos direktorės ir miesto savivaldybės atstovės sutikimo susipažinome su mokyklos aplinka, mokytojų kolektyvu ir mokiniais. Stereotipas, kad italai beveik nekalba angliškai, subliuško: visi mūsų kalbinti mokytojai mielai bendravo su mumis anglų kalba, dalyvavo bendrose diskusijose ir veiklose. Ypač malonu buvo sutikti mokytoją, kuri prieš savaitę lankėsi Lietuvoje. Italė papasakojo savo įspūdžius iš kelionės po Vilnių, Kauną, Trakus ir, pasak jos,  mielai norėtų dar kartą sugrįžti į Lietuvą.

Per penkias vizito dienas dalyvavome keliuose projektiniuose mokymuose. Christiano Zegnos, jaunimo veiklų administratoriaus ir pokyčių trenerio iš Biellos, mokymų tema „Socialinės žiniasklaidos rinkodara ir komunikacija“ bus naudinga administruojant projektą. Projekto partnerė iš Turkijos Ferda Dogan mokymų dalyviams pristatė Dialogo metodą, kuris ypač įdomus ir tinkamas projektams įgyvendinti. Viena  tipiškiausių Dialogo kompozicijų yra lygiaverčių partnerių laisvas, racionalus ir argumentuotas dialogas siekiant rasti optimaliausią sprendimą kebliose situacijose. Biellos miesto asociacija „Eunomica“ pakvietė į praktines dirbtuves, kurių tema – „Naujos ekonominės perspektyvos ir vartotojų sąmoningumas“.  Išklausėme jų pranešimą „Priemonės matuoti žmogaus poveikį Žemės ekosistemoms“. Asociacijos misija yra auginti žmogaus gyvenimo kokybę dalijantis gerąja patirtimi, todėl jie nuolat rengia mokymus įvairioms visuomenės grupėms.

Vizito metu buvo aptarti techniniai ir organizaciniai projekto valdymo klausimai bei artimiausios veiklos. Kitas projekto partnerių susitikimas planuojamas kovo mėnesį Italijos Roseto mieste, į kurį jau vyks mokinių ir mokytojų atstovai iš visų projekte dalyvaujančių šalių mokyklų.

Projekto koordinatorė Gitana Stukienė