Baigiamasis CASE projekto dalyvių susitikimas Italijoje

         

 

 

 

          Gegužės 27-31 dienomis Italijos Bielos mieste vyko Erasmus+ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekto Consumer Awareness for Students in Europe – CASE (liet. „Europos mokiniai – sąmoningi vartotojai“) baigiamasis partnerių susitikimas. „Ryto“ gimnazijai atstovavo trys mokiniai (Vaida Cerebiejūtė ir Titas Gapševičius, 3A, Aistė Smaliukaitė, 3D), išvykoje juos lydėjo anglų kalbos mokytoja Lina Šerkšnaitė, vyr. finansininkė Loreta Kriščiūnienė ir projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Gitana Stukienė.

         Nors vizitas Italijoje truko tik tris dienas, mes spėjome daug nuveikti ir patirti. Susitikimo šeimininkai ir projekto koordinatoriai partneriams iš Nyderlandų, Italijos Abrucų regiono, Turkijos, Lenkijos ir Lietuvos pasiūlė įdomią edukacinę ir pažintinę programą.

          Pirmą vizito dieną, po oficialių pasveikinimų ir mokinių koncerto IIS Bonos mokykloje, italai sukvietė CASE projekto dalyvius į hakatoną (angl. hackathon). Kas yra hakatonas? Tai kūrybinės dirbtuvės, trunkančios kelias valandas ar net dienas, tokia veikla yra siekiama skatinti IT naudojimą programinės įrangos sukūrimui socialiniais ir edukaciniais tikslais. Mišriose tarptautinėse grupėse mokiniai gavo užduotį – naudodamiesi informacinėmis technologijomis, kūrė produktą, padėsiantį skleisti mūsų projekto idėją ir rezultatus artimiausioje ateityje. Po kelių valandų darbo vienoje iš miesto erdvių mokiniai pristatė savo kūrybos vaisius. Visi pasiūlymai buvo įdomūs, bet nugalėjo komanda “CASE Foundation”, kurios darbas buvo atliktas kruopščiausiai, išbaigtas ir sulaukė gausių mūsų aplodismentų .

         Kitą vizito dieną skyrėme edukacinei išvykai į fondą Casa Zegna. Viena iš įmonės darbuotojų pasakojo: šis fondas buvo įkurtas Zenga šeimos 2000 metais, fondo misija yra tęsti Ermenegildo Zegnos pradėtą darbą bei puoselėti jo vertybes ir filosofiją. E. Zegna dar 1910 metais Trivero mieste Bielos Alpėse įkūrė vilnos gamyklą, kuri iki šių dienų yra veikianti ir išlaikiusi gerą vardą. Įmonė yra puikus pavyzdys, kaip verslas gali harmoningai derėti su gamtos apsauga, pasirūpinti savo darbuotojų socialine gerove ir vietos bendruomenės kultūriniu švietimu. Nuo pat veiklos pradžios Fondazione Zegna savo filantropinę veiklą vykdė bendradarbiaudama su ne pelno organizacijomis, šią veiklą tęsia ir toliau. Apsilankėme buvusiame šeimos name, kur šiuo metu yra įrengtas įmonės archyvas ir kultūrinis Trivero centras.

          Mūsų partneriai italai, mokydamiesi IIS Bonos mokykloje, turi galimybę įgyti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir amatą. Lankėmės kitose mokyklos patalpose, kur mokosi virėjai ir padavėjai, o vėliau vaišinomės ir jų pagamintais patiekalais. Kas galėtų atsispirti itališkos virtuvės karaliui rizotto, pikantiškiems užkandžiams su jūros gėrybėmis ir sūriu, burnoje tirpstančiam panna cotta desertui!  

           Dar vienas susitikimas su įdomiais žmonėmis laukė trečią vizito dieną. Aplankėme Cittadellarte (liet. meno miestas) – tai ne pelno siekiantis meno centras ir kultūros įstaiga Bielos mieste. Centras, kurio įkūrėjas yra įtakingas Italijos menininkas Michelangelo Pistoletto (g. 1933 m.), yra buvusioje vilnos gamykloje. Po atnaujinimo erdvės pritaikytos nuolatinėms ir laikinoms parodoms, kūrybinėms dirbtuvėms; yra salės spektakliams, mokymo programų ir susitikimų patalpos, biurai, meditacijos erdvės, knygų ir dovanų parduotuvė, kavinė – restoranas. Cento veiklos tikslas yra skatinti kūrybiškumą švietimo, ekologijos, ekonomikos, politikos, dvasingumo, gamybos, darbo, komunikacijos, architektūros, mados ir maisto srityse. Mūsų projekto dalyviai įgavo naujos patirties dirbdami grupėse. Jaunuoliai iš skirtingų šalių ir skirtingų kultūrų statė „dešimties vertybių namą“ iš kaladėlių. Iš pradžių užduotis pasirodė lengva, bet skirtas laiko limitas ir įtampa ne visiems leido įvykdyti ją laiku ir sėkmingai.

          Paskutinį baigiamojo projekto dalyvių susitikimo vakarą visiems buvo įteikti pažymėjimai ir prisiminimo dovanėlės, taip pat buvo įvertinta šauniausia hakatono komanda. Atsisveikinimo vakarienė vyko sakralioje miesto aplinkoje – seno vienuolyno, dabar veikiančio kaip muziejus ir restoranas, kiemelyje.

         Šalia veiklų projekto tema vizito Bieloje metu mėgavomės italų svetingumu ir bendravimu su jau antrus metus pažįstamais CASE partneriais. Italų šeimos šiltai priėmė mūsų mokinius savo namuose; tikimės, kad užsimezgusi draugystė tęsis, o partnerių planai aplankyti Lietuvą ir Druskininkus virs tikrove.

         Baigėsi dvejus metus trukusi Erasmus+ projekto veikla, kurios rezultatas – daug sutiktų įdomių žmonių, aplankytų vietų, naujos patirtys ir įgūdžiai, nauji draugai, savęs pažinimas, užsienio kalbų mokymasis ir gimusios svajonės keisti pasaulį keičiantis pačiam.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Gitana Stukienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.