Žemės diena gimnazijoje

Kasmet Kovo 20-tąją dieną pasaulyje minima Žemės diena neaplenkė ir Druskininkų "Ryto" gimnazijos. Jau nuo pat kovo mėnesio pradžios mokyklos gamtos mokslų mokytojos klasėse linksniavo būsimas akcijas ir užsiėmimus, o mokiniai, be abejo, noriai ėmėsi iniciatyvos Mokytojos, norėdamos paskatinti, prižadėjo po gerą pažymį, na ir aišku – pagarbą ir savo šypseną visam likusiam pusmečiui. Gimnazijos koridoriuose tvyrojo gražaus ir kilnaus pasiruošimo nuotaikos. Kas kabinetuose kalė paskutinius vinukus savo inkiliukui, kas plakatams išpiešė paskutinius štrichus, o kas idėjoms sudėjo paskutiniuosius taškus. Tiesa, pirmosios gimnazijos klasių D ir C mokiniai Žemės dieną pajuto anksčiau, minėdami ją inovatyviai – už mokyklos ribų. Jie jau kovo 19-tają dieną susitiko su Metelių regioninio parko gamtininku – gidu Artūru Pečkiu.

Susipažinę su saugomos teritorijos funkcijomis gimnazijos jauniausieji atliko kūrybinę užduotį – "Kuriu savo saugomą teritoriją". Žemės dienos išvakarėse mokykla buvo puošiama, stipriausieji iš visų kampų nešė inkiliukus, plakatus. Išaušus gražiam ir saulėtam kovo 20-tosios rytui, gimnazijos bendruomene pasitiko pirmojo aukšto fojė įspūdinga rankų darbo inkilų paroda, devintos klasės darbščių mokinių nupiešti plakatai ir akcija "Obuolys mainais į smulkią techniką", kuri buvo vykdoma visą dieną. Dėkojame dailės mokytojui Andriui Mosiejui, padėjusiam pirmojo aukšto fojė apipavidalinti, taip pat Virginijui Sutkui, kurio pastangomis buvo sukurti mokinių siužetai gamtosaugine tema. Diena įsibėgėjo iškėlus žemės vėliavą. Antrosios A klasės mokiniai pirmosios pamokos metu, paskatinti biologijos mokytojos Daivos Vasiljevienės, ant aplinkinių medelių iškabino linksmas, spalvotas medines dekoracijas, džiuginančias kiekvieną praeivį. Vėliau visi buvo kviečiami į mainų turgelį, vykusį trečiame aukšte. Čia gimnazijos bendruomenė galėjo atnešti savo nenaudojamą, nereikalingą daiktą ir pasiimti kažkieno kito atneštą, jam reikalingą ar traukiantį akį.

Šiais metais Druskininkų "Ryto" gimnazija prie žemės išsaugojimo prisidėjo ne tik apšviesdama mokinius apie mūsų planetos švaros ir saugos svarbą kiekvienam, bet ir suteikdama paukšteliams namus, kurdama projektus, mažindama atliekų kiekį ir mokėdama senus daiktus prikelti naujam gyvenimui. Tikimės, jog ir ateityje šios gražios akcijos nebus pamirštos, o Žemės diena ir toliau bus taip kilniai minima. Dėkojame visiems gamtos mokslų mokytojams, mokiniams ir geografijos mokytojai Romai Griškonytei, kasmet aktyviai prisidedančiai prie Žemės dienos minėjimo.

Dorotėja Dyburytė,
Druskininkų "Ryto" gimnazijos 2a klasės mokinė.