Viktorina „Aš myliu Lietuvą”

Lietuva, kai aš tave tariu –

Prieš akis sumirga raštų raštai,

Ir pilka padangė vyturių,

Ir linų žydėjimas be krašto…

 

          Tokia švelnia lyriška ištrauka iš Bernardo Brazdžionio eilėraščio pradedama gamtos mokslų viktorina „Aš myliu Lietuvą“, skirta šimtmečiui paminėti. Ypatingai svarbią Lietuvai dieną, vasario šešioliktąją, penktadienį, būrys dešimtokų susirinko į „Ryto“ gimnazijos aktų salę, pasiruošę patikrinti žinias apie savo valstybę. Kiekviena dešimta klasė išrinko komandą iš žingeidžių ir nemažai apie gimtąją šalį žinančių mokinių. Pastariesiems teko gerokai pasukti galvas įvairiais biologijos, fizikos ir chemijos klausimais, kuriuos paruošė šių dalykų specialistai: gimnazijos mokytojai. Žiūrovai taip pat nesnaudė – gyvai tarpusavyje aptarinėjo galimus atsakymus ir visą energiją bei palaikymą skyrė komandoms.

          Pasibaigus klausimų daliai, atėjo metas šiek tiek atsipūsti ir palavinti balsą – ištraukusios temas (pavyzdžiui, gamta), klasių komandos turėjo sugalvoti ir atlikti kuo daugiau su ja susijusių lietuviškų dainų. Jų išgirdom įvairiausių: skambėjo ir šlageriai, ir dainuojamoji poezija, ir pop muzika. Juoko ir aplodismentų taip pat netrūko!

          Po muzikinės pertraukos, per kurią komisija skaičiavo balus, pagaliau paaiškėjo ilgai laukti rezultatai: prizinėmis vietomis džiaugėsi 2A (I vieta), 2C (II vieta) ir 2B (III vieta) klasės. Nenusiminė ir kiti – juk iš renginio išsinešė ir gražių emocijų, ir naudingų žinių!

2a klasės mokinė Rusnė Kuliešiūtė