Tarpukario diena Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje

Vasario keturioliktąją „Ryto“ gimnazijoje jau nuo pat ankstyvų valandų jauti neįprastą nuotaiką: atrodo, kad nusikėlei tiesiai į Tarpukarį! Pasitempusios panelės, virtusios ano laikotarpio damomis ir poniomis, aukštakulniais kaukšėdamos gimnazijos koridoriais žavingai šypsosi savo raudonomis lūpomis, o džentelmenai taisosi katiliukus ir niūniuoja mokykloje skambančias Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko dainas. Pavydžių žvilgsnių gimnazijos antrokams tikrai netrūko: pagyrų aprangai negailėjo nei vyresni mokiniai,  nei pirmokėliai, nekantraujantys sulaukti savo eilės kitais metais! O mokytojos pripažįsta net negalinčios vesti pamokų: kaipgi užduosi daryti pratimus tokiems pasipuošusiems tarpukario ponams?

Gražų renginį vainikuoja retrofotosesija ir šmaikštus dešimtokų projektų, susietų su tarpukariu, pristatymas, kuriame maloniai sutinka dalyvauti netgi žinomas mūsų miesto tautodailininkas Antanas Česnulis, tą dieną viešėjęs gimnazijoje. Nenuostabu: tarpukaris šiandien nurungia netgi jaunimo taip mėgstamą Valentino dieną.

Nors suorganizuoti tarpukario dieną prireikė nemažai pastangų tiek mokiniams, tiek gerbiamiems mokyklos istorikams, renginys suteikė daug gražių emocijų. Ir, tikiu, kiekvienam, apranga (ir širdimi!) grįžus į šį laikmetį vakare buvo net gaila drabužius, rodos, net kiek atsiduodančius  naftalinu, gražiai sulanksčius padėti atgal į spintą.

Rusnė Kuliešiūtė, 2a klasė