Susitikimas su pareigūnėmis

Viena yra paskaityti apie profesijas, visai kita – gyvai pabendrauti su tais, kurie daugybę metų dirba mėgstamą darbą.

Vasario 28 d. gimnazijos aktų salėje įvyko II b, II d ir trečių klasių mokinių susitikimas su trimis valstybės tarnautojomis, pareigūnėmis.

Druskininkų m. probacijos tarnybos pareigūnė Kristina Pilitauskienė turinti 18 metų darbo stažą šioje srityje,  pristatė tarnybos veiklą. Pabrėžė, kad probacija – galimybė nuteistajam integruotis į visuomenę. O svarbiausias probacijos tikslas – užtikrinti veiksmingą nuteistųjų resocializaciją ir mažinti jų nusikalstamumą ateityje. Kalbėjo apie dažnėjantį elektroninį nuteistųjų stebėjimą, kurį paskiria teismas, t. y. nuteistojo buvimo vietos nustatytu laiku kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis (apykojėmis).

O ką kasdien veikia pasieniečiai? Žinoma, kad saugo mus. Druskininkų pasienio užkardos pareigūnė Gintarė papasakojo mokiniams apie pasieniečių darbo kasdienybę, kad pasieniečiai saugo ir kontroliuoja  Lietuvos valstybės 1763 km. ilgio sieną. Jie budi visada ir visada pasirengę tarnybai: stoja į akistatą su pavojais, išgyvena įtampą, fizinį ir emocinį krūvį, rizikuoja, priima sudėtingus sprendimus. Mini apklausos metu, atsakiusius teisingai į pateiktą klausimą apdovanojo tušinukais su VSAT Druskininkų pasienio užkardos logotipu.

Druskininkų PK bendruomenės pareigūnė Edita Vaitkevičiūtė – Urbonienė pristatė policininko profesiją. Kalbėjo apie tai, kad policijos pareigūno profesija yra itin atsakinga ir sudėtinga, reikalaujanti nemažos ištvermės ir fizinio pasirengimo, būsimas policininkas privalo būti nepriekaištingos reputacijos, fiziškai pajėgus, gebėti adekvačiai reaguoti konfliktinėse situacijose. Tai ne tik darbas, tai – gyvenimo būdas, kurio tikslas – ginti, saugoti, padėti. Pareigūnė priminė, kad visa aktuali informacija galvojantiems apie studijas Lietuvos policijos mokykloje patalpinta internete: www.stokipolicija.lt.

Mes esame dėkingi pareigūnėms už bendravimą ir bendradarbiavimą ir draugystę, nes mes turime galimybę pasitikrinti ką žinome, ir žinoma, sužinome vis ką nors naujo.