Socialinis projektas mokykloje

2019 m. vasario 7 d. Druskininkų „Ryto“ gimnazija sulaukė svečių: atvyko trys studentai: Jebin Suresh, 17 metų vaikinas iš Indijos, Yulia Panasiuk, 20 metų mergina iš Ukrainos, ir 22 Mahluga Bayramova iš Azerbaidžano. Jebin ir Mahluga šiuo metu studijuoja Lietuvoje, o Yulia – gimtojoje šalyje Ukrainoje.

Tik atvykus studentams, į direktorės kabinetą susipažinti su jais atskubėjo 2a klasės mokinė Dorotėja Dyburytė, kuri viso projekto metu turėjo bendrauti su studentais, o kilus problemoms ar nepatogumams – pranešti mokyklos administracijai. Pasivaišinus kava ir saldumynais, studentams buvo parodyta mokykla. Vėliau jaunuoliai palydėti iki laikinųjų namų, kuriuos jiems pasiūlė mokytoja Edita Nevulienė – Nemunaitienė. Dėkojame jai!

Studentai į mokyklą atvyko turėdami tikslą: čia jie – AIESEC Lietuva socialinio projekto mokykloms savanoriai – dvi savaites 1-3 klasių mokiniams vietoje anglų kalbos pamokų turėjo vesti paskaitas apie skurdo problemą pasaulyje. Tai jiems buvo didelis iššūkis, nes visiems trims, daugiau ar mažiau, iš pradžių buvo sudėtinga kalbėti angliškai, nors paskaitos buvo labai informatyvios, įdomios, jaunatviškos. Mokiniai puikiai suprato informaciją, susikalbėjo, o jaunųjų studentų anglų kalbos įgūdžiai bėgant laikui vis gerėjo, todėl buvo vis lengviau bendradarbiauti. Mokiniai žaidė, dalyvavo diskusijose, atsakinėjo į klausimus, kaupė informaciją, iš kurios prabėgus dviems savaitėms paskutinę susitikimo dieną turėjo paruošti pristatymą. Be to, kiekvienos pamokos metu mokiniai rinkdavo taškus už atsakymus, idėjas bei drąsą. Daugiausiai taškų surinkę mokiniai projekto pabaigoje apdovanoti. Pirmąsias pamokas ir mokinių paruoštus pristatymus stebėjo gimnazijos anglų kalbos mokytojai bei direktorė.

Dauguma mokinių sako, kad tikrai buvo įdomu ir naudinga, tai vertinga patirtis: dalyviai diskutavo apie skurdo problemą pasaulyje, susipažino su unikalia trijų šalių kultūra, papročiais, kalba. Studentams mokykloje netrūko draugų – jie buvo šiltai priimti į įvairias draugų grupes, kurios vėliau susitikdavo ir pamokoms pasibaigus. Tiesa, su studentais susidraugavo ne tik mokiniai. Projekte aktyviai dalyvavo ir mokytojai, kurie stebėjosi studentų smalsumu ir drąsa. Dailės mokytojas Virginjjus Sutkus gimnazijos svečiams parodė M.K.Čiurlionio muziejų, meno galeriją. Istorijos mokytoja Ramunė Sadauskienė jaunuolius supažindino su Druskininkais. Išvykti studentams buvo nelengva, gimnazijos mokiniai liūdnai atsisveikino ir palinkėjo jiems visokeriopos sėkmės.

Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams, aktyviai įsitraukusiems į projektą.

Dorotėja Dyburytė, 2a klasės mokinė