Projektas „Draugystė be sienų“ Gardine

Gegužės 15 dieną Druskininkų "Ryto" gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais aplankėme Gardino miestą pagal projektą „Draugystė be sienų“. Ten mus pasitiko Gardino miesto Licėjaus Nr.1 mokiniai bei mokytojai. Tą dieną vyko ekskursija po Gardiną. Mokytoja R. Sadauskienė ir licėjaus kraštotyrininkas išsamiai, įdomiai pasakojo apie Gardino  reikšmę LDK. Mieste  aplankėme Gardino pilį, Gardino senamiestį, seniausią Baltarusijos vaistinę, kurioje įrengtas farmacijos muziejus, senąją sinagogą, aikštę "Sovetskaja" ir įspūdingą Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčią – vėlyvojo baroko architektūros paminklą LDK.

Taip pat matėme senąją gaisrinę ir siauriausią Gardino gatvę. Smarkios liūties metu slėpėmės turizmo informacijos centre, kur  išvydome kruopščiai padarytą viso Gardino maketą bei išgirdome šio miesto istoriją. Kelionę baigėme XIII a. stačiatikių bažnyčioje – Koložos cerkvėje. Ji įdomi savo architektūra ir unikaliomis, keramika išpuoštomis sienomis. Visos išvykos metu stengėmės bendrauti ne tik rusų kalba, bet ir anglų. Pagalbininku buvo ir internetas.   Labai džiugu, kad  radome bendrą kalbą su savo bendraamžiais ir susibendravome! Dabar laukiame svečių atvykstant į Druskininkus!

Deivina Vailionytė, 1b