Nuotolinės ugdymo karjeros paslaugos gimnazistams

Nors paskutiniu metu visiškai sustojo gimnazistų profesinis veiklinimas, gyvi susitikimai su mokyklų ir įmonių atstovais ir karjeros mugės, mokiniai ir jų tėvai gauna daug kokybiškų nuotolinių paslaugų.

Tėveliai dalyvavo  VŠĮ Studijos ir karjera" organizuotame renginyje Mano vaikas renkasi studijas užsienyje. Ką turėčiau žinoti?" , Ryčio Jurkėno paskaitose  Kokiame amžiuje galvoti apie vaiko karjerą?",  „ Ar tėvai turi įtakos renkantis karjerą?".

1-4 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo ISM organizuotuose karjeros užsiėmimuose (,,Karjerą planuoju AŠ!“, „ Kaip pristatyti save: CV ir motyvacinio laiško rašymo mokymai“, susitiko su Vilniaus universiteto fakultetų atstovais, lankėsi LSMU ir Vilniaus kolegijos Atvirų durų" dienose, VU nuotoliniame seminare apie viešąjį kalbėjimą, VGTU paskaitoje „Kodėl verta rinktis inžinerines studijas? Inžinerija – merginų ir / ar vaikinų pasirinkimas?“, didžiausiame karjeros festivalyje – STUDFESTE".

Didelis dėmesys skiriamas antrokams, rengiant savo individualius ugdymo planus bei  gimnazijos pamokų tvarkaraščio sudarymui. 2-ųjų klasių mokiniai turėjo karjeros užsiėmimus apie sėkmingą ateities planavimą. aukštųjų ir kitų mokyklų programas, savęs pažinimą. Puiki gimnazijos investicija į nuoseklų ir tikslingą savo karjeros planavimą buvo antrokų susitikimas su edukacinės įmonės Kalba.Lt" karjeros centro konsultante Renata Škimeliene. Mokiniai atliko karjeros interesų testus, juos aptarė nuotoliniuose užsiėmimuose. Antrokai pasakojo apie didelę šio bendradarbiavimo naudą, netikėtai atrastas savo stipriąsias puses, įdomių profesinių sričių pasiūlymus, sužinojo apie mokymąsi ne tik mokykloje ir kad iš šimtų specialybių  yra tik dvi pačios sėkmingiausios – arba darai, kas patinka, arba tai – kas sekasi.

Jūratė Stulpinienė,

mokinių ugdymo karjerai koordinatorė