„(Ne)regėti susitikimai“ gimnazijoje

Turbūt retas susimąstytų, kad žmogus, turintis regos negalią, galėtų praktikuoti akrobatinę jogą, šokti pramoginius šokius, taip pat būtų išbandęs šuolį parašiutu, slidinėjęs ar nuveikęs dar daugiau įdomių dalykų, kuriais, rodos, ne kiekvienas sveikas žmogus susigundytų.  

                                                                   

     Gegužės 9 d. Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje sulaukėme svečių. Tai akrobatinės jogos treneris Karolis Valickas, neregys Marius Maželis bei radijo laidos „(Ne)regėti susitikimai“ vedėjas. 1 – 2 klasių gimnazistams aktų salėje jie gyvai transliavo radijo laidą, kurios tema – „Akrobatinė joga“.

     Svečias Karolis supažindino, kas iš tikrųjų yra akrobatinė joga. Įprasta joga turi filosofinę prasmę ir teikia pozityvią energiją. Tačiau praktikuojantys akrobatinę jogą dar ir palaiko ryšį su kitu žmogumi; tai linksmesnis ir dinamiškesnis iššūkis tiek protui, tiek kūnui.Tikroji jogos prasmė – padėti atstatyti protą ir mintis.

    Svečias Marius nuoširdžiai papasakojo savo istoriją, supažindino su neregio gyvenimu, parodė, kaip naudojamasi neregio lazdele, paaiškino, kaip galima padėti neregiui, jei jis sutrikęs ar pasiklydęs erdvėje. Taip pat įtikino, kad viskas yra įmanoma, tiesiog reikia užsispyrimo ir motyvacijos eiti toliau, nebūti užsidariusiam nuo aplinkinių. Pavyzdžiui, Marius dirba masažuotoju ir, kaip jau minėta, ypač žingeidus bei veiklus žmogus.  Marius atsakė į visus jam užduotus klausimus be jokių užuolankų ir dar kartą patvirtino, kad būti neregiu nėra pats blogiausias dalykas, koks gali nutikti gyvenime.

     Antroje laidos dalyje Karolis su Mariumi gyvai atliko keletą akrojogos pratimų, kuriems jiedu  sukūrę ir šmaikščius pavadinimus. Pratimai daugelį nustebino ir, manau, net privertė sudrebėti iš baimės, taip pat gyvai įsitikinti, kokios didelės žmogaus kūno ir jutiminės galimybės.  Šis  pasirodymas tikrai įrodė, kad viskas yra įmanoma, tiesiog tam reikia ryžto, drąsos ir pasitikėjimo kitu žmogumi, šiuo atveju savo partneriu.

     Labai tikėtina, kad ši radijo laida pakeitė daugelio mūsų nuomonę apie neregius ir jų gyvenimą, įrodė akrobatinės jogos naudą protui, sielai ir kūnui. Tikiuosi, ateityje žmonės su negalia bus laikomi visaverčiais ir į juos nebebus žiūrima kreivai ar su užuojauta. O mums, sveikiesiems, belieka susimąstyti: jeigu neregys gali tiek daug, tuomet kiekgi galimybių turime mes?…

 

Aušrinė Navickaitė, 1a kl.