Miuziklas „Z karta“

„Savaitės be patyčių“  metu tampame atidesni, renginiai sudrumsčia kasdienybę, paskatina būti atidesnius…

Antradienį, kovo 20 dieną, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos aktų salėje klausėmės svečių- Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinių- miuziklo apie Z kartą. Nors scenoje matėme gerokai jaunesnius už save, ir jų atliekamos dainos, ir papasakota istorija nepaliko abejingų. Sunku klausytis istorijos apie pačius save, ant scenos matyti tokius pat pažįstamus mokinius, įbedusius akis į telefonus, ir iš šono girdėti tai, ką kalbame patys. Ir sunku prieš savo akis matyti kitą kasdienybės pusę, į kurią atpratom kreipti dėmesį, sunku stebėti, kaip socialinės medijos ryja ne tik mokinių laiką, bet ir žmogiškumą, ir žinoti, kad taip vyksta ne vien ant scenos, o ir čia pat, šalia mūsų.

Visos paprastos frazės, atrodo, išgirstos tiesiog mokyklos koridoriuose, kerta tiesiai į paširdžius – juk ir mes visai tokie patys, paviršutiniški, išrankūs, matantys tik materialumą. Ir… vieniši. Pasimetę. Ieškantys šilumos ir žmogiško ryšio. Aktorių apdainuojami jausmai tokie tikri ir pažįstami, kad net nežinodami žodžių galėtumėm dainuoti kartu.

Spektaklis, kuriame kiekvienas matėme bent dalelę savęs, pažadino norą būti geresniu žmogumi, suteikė viltį geresniam rytojui. Savo kartos likimą sprendžiam tik mes patys, ir, kol esame kartu, daliname šilumą vieni kitiems, būsime stiprūs.

Rusnė Kuliešiūtė, 2a klasės mokinė