MAD projekto dalyviai jungė komandą žaisdami

Vasario 8 dieną grupė gimnazijos mokinių ir mokytojų – Erasmus+ MAD projekto dalyvių – susirinko į Druskininkų jaunimo užimtumo centrą (toliau JUC) komandos formavimo veiklai. Mes kasdien mokomės (arba mus moko) būti lyderiais, nepriklausomais nuo žmonių ir aplinkos, o projektas MAD siekia kitų tikslų – atskleisti jaunimui žmonių tarpusavio ryšius, itin svarbius visose gyvenimo sferose. Suprantame, kad tvirta projekto komanda – sėkmingos veiklos garantas, todėl ieškome būdų, kaip tuos ryšius galėtume sutvirtinti.  JUC‘o  darbuotojai Gerda ir Juozas mielai sutiko mums padėti geriau pažinti vienas kitą.

Savo veiklą pradėjome susipažinimo žaidimais. Kiekvienas turėjome pasakyti savo vardą ir parodyti kokį nors ženklą ar judesį – mūsų atpažinimo simbolį. Vėliau Juozas pakvietė sušokti „karo šokį“, kad išlaisvintumėme paslėptas emocijas šūksniais ir ritmiškais judesiais. Toliau kibome į komandinį darbą. Turėjome po vieną „išeiti iš minų lauko“ su kuo mažiau „aukų“ komandoje. Atmosfera kaito. Niekas nenorėjo „sudegti“, bet juk kažkas turėjo „aukotis“ dėl kitų. Kitaip nebūtume įvykdę užduoties.

Kitas žaidimas kvietė ridenti kamuoliuką paliečiant skaičius nuo vieno iki dešimties ir jo neprarasti. Vėlgi prireikė komandinio darbo – be jo pasisekę nebūtų. Dar vienas įdomus žaidimas buvo su medinėmis skaičių kaladėlėmis,  chaotiškai išdėliotomis ant grindų. Mums visiems reikėjo bent kartą paliesti kaladėlę koja ir taip suskaičiuoti visas trisdešimt. Tada ir užvirė diskusijos, geriausio sprendimo paieškos! Tikime, kad JUC’o darbuotojams buvo linksma mus, diskutuojančius ir įrodinėjančius savo tiesas, stebėti. Sugaišome nemažai laiko, bet po poros bandymų užduotį vis tiek įveikėme. Azartas užvaldė,

JUC‘o direktorei Aušrai metus iššūkį – įveikti rungtį turėsime per 20 sekundžių. Ir mums, susitelkusiai ir įsiklausančiai į vienas kito patarimus komandai, pavyko! Pabaigoje Juozas pasiūlė įsitikinti, ar jau pakankamai pasitikime vieni kitais, ir prabėgti kliūčių ruožą per komandos ištiestas rankas. Atrodė, tokia paprasta užduotis, bet kiek abejonių kai kuriems bėgantiems buvo – ar reikiamą akimirką patrauks draugai rankas šalin? Nevaldėme juoko, šūksnių, emocijos liejosi per kraštus.

Po komandos formavimo veiklos mūsų projekto grupė tapo dar linksmesnė, labiau motyvuota, kūrybiškesnė,  o mes – labiau pasitikintys savimi ir komandos draugais. Dabar galėsime drąsiai atlikti visas numatytas užduotis ir be baimės vykti į projekto vizitus užsienyje.

Dėkojame JUC‘o komandai už naudingai ir įdomiai praleistą laiką kartu, o mūsų dailės mokytojui Virginijui Sutkui – už įamžintas veiklos akimirkas.

Greta Jakubauskaitė, 1B klasės mokinė ir MAD projekto dalyvė

Gitana Stukienė, projekto koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą