Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorių turas po Lietuvą

        2019 m. balandžio 1 -15 dienomis Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai išsiruošė pavasariniam turui po visą Lietuvą. Visuomenės sveikatos specialistė porą jų pasikvietė į Druskininkų „Ryto“ gimnaziją.

 

Balandžio 11 d. mus aplankė Simonas Dailidė – Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas, laukinio jaunimo stovyklų vadovas, blaivių pramogų ir muzikos festivalio „VAROM“ organizatorius, tarptautinių 25 metrų ledinės eketės varžybų organizatorius, dviračiu nukeliavęs iki Paryžiaus. Mokiniam papasakojo bei parodė, kaip galima linksmintis blaiviai bei kaip praleisti atostogas stovyklose nemokamai ir naudingai. Simonas Dailidė- tikras pavyzdys šiuolaikiniam jaunimui, nes turi karčios patirties, buvo pašalintas iš ne vienos mokyklos, rūkė,  vartojo alkoholinius gėrimus bei narkotikus. Tačiau viskas iš esmės pasikeitė, kai nuvyko į sveikuolių stovyklą. Mokiniai labai susidomėję klausėsi, kadangi tai paties Simono patirtis. Šio susitikimo metu Simonas padovanojo mokiniams du kvietimus į sveikuolių stovyklą.

 

Balandžio 12 d. Druskininkų „Ryto“ gimnaziją aplankė Eglė Kislovski – Lietuvos sveikuolių sąjungos narė, jaunimo sveikatingumo stovyklų „Laisvės kodas“ vadovė, antrus metus veikiančios programos jaunoms merginoms „GRL PWR“ įkūrėja ir vadovė, mados renginių režisierė bei fotostudijos  vadovė. Susitikimo metu dalyvavo 20 merginų, tai didžiausias skaičius, galintis būti viename susitikime. Mokinės mokėsi vidinio grožio paslapčių, kaip auginti savivertę, nebijoti bendrauti ir pasakyti, ką galvoji, ugdytis drąsą, puoselėti jaunystę savyje. Taip pat buvo kalbama, kodėl nesvarbu išorės diktuojami standartai ir kaip pamilti save. Šios temos taip pat yra labai aktualios jaunimui. Merginos įdėmiai klausėsi bei mokėsi iš lektorės Eglės Kislovski.

 

Visuomenės sveikatos specialistė    Ineta Miliūtė