Lietuva devintokų akimis

Spalio 25 dieną „Ryto“ gimnazija šventė Konstitucijos gimtadienį. Jau antri metai devintokai parodė išradingumą ir kūrybingumą gamindami maketus tema „Lietuva devintokų akimis“. Šis renginys – tai pirmokų prisistatymas gimnazijos bendruomenei.

Parodoje buvo galima pamatyti Kryžių kalno, Mo muziejaus, Nidos bažnyčios, Europos bokšto Vilniuje, Druskininkų miesto ženklo ir kitų žymių Lietuvos vietų maketus. Renginio vedėjai Austėja Kleponytė bei Augustas Jasiūnas, 1a klasės mokiniai, pasveikino susirinkusius ir palaikė gerą nuotaiką. Pirmojo Konstitucijos egzamino turo nugalėtojoms Austėjai Kleponytei (1a) bei Gabijai Januškaitei (2a) istorijos mokytojas Juozas Dailydė įteikė padėkos dovanas. Nepamiršti ir kiti mokiniai, gerai pasirodę egzamino metu, – jie gavo po tušinuką „Konstitucijos egzaminas“. Gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė apibūdino devintokų darbus kūrybiškus ir kantrybės reikalavusius. Padėkos dovaną įteikė Andriui Mosiejui, kasmet padedančiam apipavidalinti vizualiąją parodos dalį.

Šiemet maketai buvo labai skirtingi, todėl išrinkti pačius kūrybiškiausius nebuvo lengva. Dvi pertraukas balsavo ir mokiniai, ir mokytojai. Buvo išrinkti penki patys šauniausi maketai ir nugalėtojais tapo trijų klasių mokiniai: Martynas Masionis ir Paulius Dringelis (1a), pristatę maketą „Veisiejų bokštas“, Emilija Juškevičiūtė ir Ugnė Janeliauskaitė (1a), jų maketas „Kryžių kalnas“ bei Eglė Sadauskaitė ir Agnė Streikutė (1a), pavadinusios savo maketą „Mo muziejus“, Julius Janeliauskas ir Karolis Stanionis (1c), jų maketas – „Maxima“, Rasa Lukšytė ir Iveta Miliauskaitė (1d) pristatė maketą „Viečiūnų bendruomenės centras“. Šventinę nuotaiką renginio metu palaikė ir vaišinimasis istorijos mokytojų kepiniais.

Andra Mikulskytė, 1a