„Leiskite man būti savimi “… – Annos Frank gyvenimo istorija“

Balandžio 9- gegužės 11 dienomis Druskininkų „Ryto“ gimnazija maloniai kviečia mokinius, mokytojus, tėvelius, miesto gyventojus aplankyti  tarptautinę keliaujančią edukacinę parodą „Leiskite man būti savimi…“

„Leiskite man būti savimi…– Annos Frank gyvenimo istorija“ – tarptautinė edukacinė paroda, kurią sukūrė Anna Frank Namų organizacija Amsterdame,  skirta patyčių ir diskriminacijos prevencijai. Kilnojamoji paroda sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji skirta Annos Frank gyvenimo istorijai (nuo gimimo 1929 m. iki mirties Bergeno-Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 m.) – čia pateikiamos nuotraukos ir tekstai, pasakojantys apie mergaitę supusį pasaulį – Hitlerio iškilimą, Antrąjį pasaulinį karą, žydų persekiojimą ir kt. Antroji dalis susieja Annos Frank istoriją su šiandienos aktualijomis – pasakojamos šiuolaikinių jaunuolių istorijos, atskleidžiama, kaip paaugliai suvokia patys save, kaip juos mato ir vertina kiti. Parodoje aiškiai parodoma, ką reiškia išankstinės nuostatos, kaip tai gali lemti socialinę atskirtį ar net diskriminaciją.

Paroda yra skirta patyčių prevencijai, skatina susimąstyti apie pirmines ir pačias giliausias priežastis, kurios lėmė ir tebelemia nacizmo ir kitų režimų neapykantos ideologijų sėkmę XX a. ir XXI a. Kokios yra išankstinės nuostatos? Kas formuoja mūsų neigiamą nuomonę apie vieną ar kitą visuomenės grupę? Kokių sąlygų reikia, kad mūsų išankstinė neigiama nuostata taptų veiksmais, apribojančiais ir pažeidžiančiais kitų žmonių teises? Tokie ir panašūs klausimai kyla aplankius šią parodą, kur netikėtai susiejamas žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimas su istorijomis šiandienių vaikų ir jaunuolių, kurie kenčia patyčias ar net diskriminaciją todėl, kad yra neįgalūs, priklauso etninėms, religinėms ar lytinėms mažumoms. Parodos lankytojams informacija apie Holokaustą ir Antrąjį pasaulinį karą pateikiama per jų bendraamžės – Annos Frank, kuri parašė dienoraštį – gyvenimo istoriją. Organizatoriai – Annos Frank namai Amsterdame ir Vilniaus kolegija.

Parodos gidai – mokiniai, apmokyti Annos Frank projekto koordinatorių Lietuvoje.

Paroda skirta 5-12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Mokyklų pedagogai su savo mokiniais, suaugę asmenys yra kviečiami registruotis iš anksto telefonu 861282175 arba el. pašto adresu elvyra.kav@gmail.com. Vieno vizito metu lankyti parodą gali ne didesnė kaip 30 mokinių grupė (ekskursijos trukmė – apie 45 minutes).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elvyra Kavaliauskienė