Kūrėjų vakaras gimnazijoje

„Jei žmogus geba kurti, jis geba mylėti…“

Ramunė KARLONIENĖ

„Auksinių lapų spindinti karūna/

Ant jo karališkos galvos,/

Ir purpurinė skraistė dengia liekną kūną,/

O smilkiny žėruoja spindesys šarmos.“

Šiais Broniaus Krivicko eilėraščio apie rudenį žodžiais lapkričio 9 d. buvo pradėtas jau tradiciniu renginiu „Ryto“ gimnazijoje tapęs Kūrėjų vakaras.

Vakaro vedėjai Violeta Stremencovaitė (4b) ir Dominykas Lukošiūnas (3b) sveikino žmones, neabejingus žodžiui, mėgstančius muziką, šokį, ir tuos, kurie atėjo palaikyti savo draugų—renginio dalyvių.

„Ruduo nėra tik liūdesys. Ruduo yra grožis.—kalbėjo vedėjų pora.–Kūrėjai mūsų kasdienybei suteikia įkvėpimo, o širdžiai—atgaivos. Visai kaip per žemę einantis ruduo…“

Šokėjai ir dainininkai

Ir išties vakaras nenuvylė: Rūtos Dvorkinienės „Decimos“ merginos—puikūs profesionalaus šokio vakaro pradžios ir pabaigos akcentai–tarsi įrėmino kitus pasirodymus, nukėlė į tikrą meno pasaulį, kur galima svajoti, stabdyti akimirkas, nurimti, įsijausti.

„Kai pakyla akordeonas, kilojasi net stogai – o kieno – namų ar žmonių – įsitikinkite patys,“—intrigavo vedėja Violeta kviesdama klausytis bendraklasio abituriento Vakario Stankausko akordeonu atliekamos dainos.

Džiaugiamės ir abiturientės Silvijos Miciulevičiūtės suburtos merginų grupės pasirodymu; Silvija sukūrė smagų nuotaikingą šokį, kuris romantiškam vakarui suteikė atgaivos.

O kanklininkė Gaudenė Dumskytė (3b), tarsi įprasmindama savo gražų vardą, nukėlė į skambančių kanklių pasaulį.

Antrokė Nora Uzdilaitė abejingų nepaliko: mergina atliko įstabią maestro Vytauto Kernagio dainą, jai akomponavo mokytoja Ronata Balkaitienė.

Kūrėjai

Tikriausiai mažai kas žino, kad pirmieji kūrėjų vakarai buvo visai kitokie – jaukiai susibūrę technologijų kabinete, vakarojo tik mokytojai.

Jų tarpe visada buvo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, kurios jau antrus metus nėra mūsų tarpe, Erika Skrėliūnienė.

Mokytojos Erikos vieną paskutinių eilėraščių perskaitė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Zdančiuvienė.

3c klasės mokinės Gabrielė Sinkevičiūtė, Gabija Miliauskaitė ir Deimantė Marcinkevičiūtė dalijosi savo pirmaisiais poezijos kūrinėliais, o jų bendraklasė Goda Baublytė skaitė trijų gimnazistų—Tito Burbos (3c), Vakarės Trainavičiūtės (2b) ir Smiltės Nikitos Revenkaitės (1d)–eiles.

4b klasės mokinė Viktorija Gylytė pati išrinko ir labai gražiai perskaitė savo literatūros mokytojos Ramunės Karlonienės novelę.

2b klasės mokinys Matas Volungevičius, kaip pats tvirtina, rašo tuomet, kai nori. Draugų paklaustas apie savo kūrybą, Matas išlieka kuklus. Prozos ištrauką iš rašomo teksto („Cinamonas ir gvazdikėliai“) skaitė vaikino bendraklasė Karolina Purvinytė.

Į Ūlos Šalengaitės (2a) personažo vaiduokliuko pasaulį (novelė „Šokis su vaiduokliais“) nukėlė skaitovė, Ūlos bendraklasė Ugnė Mikelionytė.

Druskininkų savivaldybės rašinių konkurso „Skambančios spalvų jūros“ laureatė, 3b klasės mokinė Gabrielė Akstinaitė perskaitė savo kūrybos miniatiūrą ,,Liūdesys“.

O abiturientės Gabija Dadasovaitė ir Viktorija Gylytė skaitymo maratoną pabaigė savo impresijomis, kurias Gabija sukūrė liūdnuoju karantino metu, o Viktorija išsirinko iš savo nemenko kūrybinių vaizdelių pluošto.

Pabaigos akcentai

„Jei žmogus geba kurti, jis geba mylėti; jei žmogus nėra abejingas šiam pasauliui—argi to negalime vadinti dovana?—renginio pabaigoje kalbėjo Violeta ir Dominykas.–Dėkojame kūrėjams ir mokytojams, skatinantiems, palaikantiems, o kartais įkvepiantiems.“

Abiturientei Violetai Stremencovaitei, vedusiai visus Kūrėjų vakarus, šis ypatingas, todėl kolega Dominykas sakė: „Dėkojame Violetai, jai šis vakaras rudeniškai liūdnas, nes paskutinis Kūrėjų vakaras mokykloje.“

O ši šmaikštavo: „Ačiū ir tau, Dominykai, kad visada mielai sutinki talkinti ir esi nerudeniškai pozityvus.“

Vakarą pabaigė gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė, visada nuoširdžiai palaikiusi ir nepraleidusi nė vieno Kūrėjų vakaro. Direktorė kūrėjams, skaitovams, muzikantams ir šokėjams dovanojo gimnazistų kūrybos albumus.