Kitokios pamokos su „Erdvėlaiviu Žemė“

          Daugelis Lietuvos moksleivių  žino, kad su rugsėju prasideda ir Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė”, šiais metais jau penkioliktasis. Renginio idėja – dalintis su visuomene naujausiais mokslo pasiekimais, inovacijomis medicinos, technologijų, socialinių mokslų ir kitose srityse. Festivalyje dalyvauja mokslininkai, išradėjai, verslininkai iš viso pasaulio, o moksleiviai turi galimybę dalyvauti kitokio formato pamokose ir paklausyti įdomių paskaitų.

          Druskininkų „Ryto” gimnazijoje vyko festivalio organizuota dr. Pauliaus Palevičiaus paskaita „Matematika kriminologijoje”. Lektorius pasakojo apie matematinius modelius bei jų taikymą nusikaltimų tyrimui. Būrys smalsių gimnazistų vyko į Vilniaus universitete vykusias paskaitas ir praktinius užsiėmimus. Moksleiviai  dalyvavo paskaitoje „Antrosios Žemės beieškant” – apie planetas, žvaigždynus ir naujus atradimus, o praktiniame užsiėmime “Ką sako plauko atspaudas arba kriminalistiniai metodai biologijoje” mokėsi padaryti plaukų atspaudus, lyginti juos su kitų žmonių ir gyvūnų plaukų atspaudais, sužinojo, kad plaukas – puikus kriminalistinis įrodymas ir nebūtinai reikia DNR tyrimo, norint nustatyti gyvūno rūšį.

          Gimnazistai susipažino su Vilniaus universiteto mokomosiomis ir laisvalaikio erdvėmis, lankėsi visą parą veikiančioje bibliotekoje ir klausinėjo, kada vėl dalyvausime kitokiose pamokose.

 

Jūratė Stulpinienė, ugdymo karjerai koordinatorė

Roma Šarkelienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui