Kaltas ruduo…

„Argi žodis gali būti stebuklingas?“ – tokiu klausimu tradicinį Kūrėjų vakarą „Ryto“ gimnazijoje pradėjo vedėjas Tomas Kemzūra. O  žaviosios jo partnerės Violetos Stremencovaitės atsakymas tapo renginio leitmotyvu: „Stebuklingas tiems, kas į jį įsiklauso, pajaučia, pamato ir – patikėkit – stebuklas skleidžiasi kuriančių ir kūrybą mėgstančių žmonių sielose.“

Spalio 20 vakarą į mūsų mokyklos aktų salę susirinko žodžio, muzikos mylėtojai ir kuriantys mokytojai bei mokiniai. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Zdančiuvienė auditoriją sujaudino neseniai Anapilin išėjusios kolegės Erikos Skrėliūnienės eilėraščiais. Ketvirtokė Gabija Januškaitė, meninių skaitymų konkursų dalyvė ir prizinių vietų laimėtoja, gražiai perskaitė auklėtojos Ramunės Karlonienės novelę. Abiturientas Arnas Bozys kaip ir praėjusiais metais privertė atidžiau suklusti, mat jo novelės įtaigios ir jautrios. Arnui praėję metai buvo itin sėkmingi: vaikinas dalyvavo respublikiniame Jaunųjų folologų konkurse. Jam skaityti padėjo Lavija Urbonaitė, puiki skaitovė ir dailininkė. Lavijos personalinė paroda šiuo metu eksponuojama gimnazijos pirmojo aukšto fojė. Pirmokės Ūlos Šalengaitės prozą skaitė Ugnė Mkelionytė.

Šiemet ypač džiaugiamės savo muzikantais. Po karantino išsiilgusios scenos gražų šokį sušoko „Decimos“ merginos (vadovė Rūta Dvorkinienė), o „Rock Rock“ kolektyvas (vadovė Birutė Levanaitienė) scenoje sužibėjo su šokiu „Rumba“. Trečiokas Vakaris Stankauskas ir jo armonika abejingų nepaliko, o ir vakaro pradžios liūdnas gaidas pavertė rudeniška nostalgija. Gimnazijos naujokė abiturientė Urszulia Urinovič žiūrovams dovanojo savo kūrybos dainą. Jos bendraklasis Nauris Pipiras gitara grojo ir dainavo taip pat savo kūrybos dainą. Pirmokas Raigardas Vladimiras Planutis fleita atliko dvi gražias lietuvių liaudies dainas.

Savo miniatiūras skaitė antrokės Gabija Subačiūtė ir Kristina Leškevičiūtė, o trečiokė Viktorija Gylytė – antrokės Marijos Giliūtės novelę „Prabėgimas“. Viktorija puikiai įsikūnijo į jautrų ir subtilų Marijos kūrinėlio pasaulį.

Renginio vedėjai Tomas Kemzūra ir Violeta Stremencovaitė šauniai vadovavo kūrėjų paradui ir nostalgija dvelkiančiam rudens vakarui suteikė dar didesnio šarmo.

Pabaigoje lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Gervelienė padėkojo kūrėjams, išdrįsusiems atverti savo pasaulio duris, o gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė, visada palaikanti kuriančius žmones, skaitovams, muzikantams ir mokytojoms dovanojo po gražią knygą – gimnazistų nuotraukų albumą.

Vakario Stankausko baigiamasis akordas fotografuojantis priminė: dėl visų išgyventų emocijų tąvakar kaltas ne kas kitas, tik ruduo.

Vakaro vedėjų ir dalyvių vardu už gražų kvietimą ir nuotraukas dėkoju dailės mokytojui Virginijui Sutkui, o muzikos mokytojai Ronatai Balkaitienei – už idėjas ir palaikymą, Rūtai Dvorkinienei ir Birutei Levanaitienei dėkojame už ryškiausius vakaro pradžios ir pabaigos akcentus – jų pastatytus šokius.

Savo ruožtu ačiū tariu vedėjų porai Violetai Stremencovaitei ir Tomui Kemzūrai už ilgą rengimosi etapą ir už gerumą.

Ramunė KARLONIENĖ