Gimnazistai susitinka su popiežiumi Pranciškumi

2018 m.rugsėjo 22d., šestadienio pavakare Šventasis Tėvas sostinėje susitiko su jaunimu. Susitikti su popiežiumi Pranciškumi vyko ir Druskininkų ,, Ryto“ gimnazijos mokiniai. Katedros aikštėje nuo pat vidurdienio klausėmės žmonių liudijimų, kartu meldėmės, giedojom.

Popiežius ankstyvą šeštadienio rytą atvyko į Lietuvą. Oro uoste jį pasitiko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo Pirmininkas Viktoras Prackietis ir kiti aukšto rango pareigūnai. Iš karto svečiai nuvyko į  prezidentūrą, kur popiežius dėkojo už svetingumą ir prezidentei pristatė iš Vatikano atvežtą dovaną.

Vėliau apie 17:00val. Atvyko prie Aušros vartų. Melstis kartu su Šventu Tėvu į Aušros vartų koplyčią pakvietė daugiavaikes ir vaikus globojančias šeimas, taip pat našlaičius ir ligonius. Po to popiežius senamiesčiu papamobiliu patraukė link Katedros aikštės. Visai netikėtai popiežius išlipo iš papamobilio aplankyti nepagydomai sergančių žmonių.

Skambant varpams ir giedant jaunimo himną, į Katedros aikštę atvyko popiežius. Katedros aikštėje Švento Tėvo laukė prezidentė Dalia Grybauskaitė, daugybė kunigų ir virš 60 000 jaunuolių. Atvykus popiežiui skambėjo specialiai šiam renginiui skirtas himnas ,, Kristus Jėzus – mano viltis“.  Savo gyvenime psichologinį smurtą ir tėvo savižudybę patyrusi liudijo Monika Midverytė ir 35-erių verslininkas Jonas Davalga, prieš 11 metų sukūręs šeimą ir dabar sergantis autoimunine liga.

Popiežius Pranciškus kalbėdamas apie Monikos ir Jono istorijas, prisiminė nelengvą Lietuvos istorijos patirtį : sunaikintą Katedrą, pasklidusią visuomeninę baimę, sunkią kovą dėl laisvės. Pranciškus skatino domėtis ir nepamiršti savo tautos istorijos.

Per visą popiežiaus Pranciškaus susitikimą su jaunimu buvo nuolat jaučiama pakili nuotaika. Ir  į Druskininkus grįžome kupini geros nuotaikos ir labai laimingi.

Giedrė Karlonaitė 3c klasė