Geriausi jaunieji istorikai varžėsi Druskininkuose

Balandžio 12 – 13 d. mūsų gimnazijoje vyko XXIX Lietuvos mokinių istorijos olimpiada. Iš visų regionų į Druskininkus atvyko 77 mokiniai ir 62 juos lydintys mokytojai. Druskininkų „Ryto“ gimnazijai atstovavo mokytojos Eglės Aurylienės mokiniai Mindaugas Česnulevičius ir Edvinas Savulionis.

Pirmasis olimpiados akordas – atidarymas. Studijos „Decima“ (vadovė Rūta Dvorkinienė) merginų šokiai, mokytojos Ronatos Balkaitienės mokinių Evitos, Viktorijos, Simo, Emos ir Tomo atliktos dainos, Evijos skaityta ištrauka, Urtės ir Vilmantės eilėraščiai susipynė į jautrią kompoziciją, kuri atspindėjo olimpiados temą – „Tauta be valstybės. Lietuva 1940 – 1990 m.“ Olimpiados dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė, vertinimo komisijos narys profesorius Deimantas Karvelis, seimo narys Stasys Šedbaras.

Po atidarymo mokiniai skubėjo į paskirtus kabinetus atlikti I – ojo etapo užduoties – sudėtingo testo. Mokytojai tuo metu klausėsi seminaro „Rytprūsių, tapusių Kaliningrado sritimi, likimas, statusas ir teritorinė priklausomybė“. Pasibaigus užduočių sprendimui, kompetentinga komisija (net 22 jos nariai) kibo į darbą – reikėjo per 4 valandas įvertinti atliktas užduotis. Mokiniams ir mokytojams buvo pasiūlyta ekskursija po senuosius Druskininkus. Juos lydėjo trys žavios damos – mokytojos Ramunė Sadauskienė, Aušra Markevičiūtė ir Janina Markevičienė. Vakarėjant visi susirinko gimnazijos aktų salėje, nekantriai laukdami I – ojo etapo rezultatų. Dvidešimties geriausiųjų laukė iššūkis – per 2 valandas parašyti esė „Palyginę rezistencinį ir disidentinį judėjimus, įvertinkite jų reikšmę nepriklausomybės atkūrimui“. Tie, kurie nepakliuvo tarp finalininkų, galėjo rinktis aktyvų poilsį mieste, vandens parke ar dalyvauti istorijos mokytojo Martyno Maniušio organizuotame protmūšyje.

Šeštadienį beliko paskelbti laimėtojus: III laipsnio diplomai įteikti Gabrielei Aputytei (Tauragės „Versmės“ gimnazija), Ryčiui Stankevičiui (Vilniaus Žirmūnų gimnazija) ir Justinui Kipuriui (Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija), II laipsnio diplomai – Antanui Benediktui Aleknai (Vilniaus jėzuitų gimnazija) ir Lukui Jančiauskui (Vievio gimnazija), I laipsnio diplomas – Vakarei Goštautaitei (Šiaulių „Romuvos“ gimnazija). Olimpiados uždaryme dalyvavo seimo nariai Audronius Ažubalis, Algirdas Butkevičius, Rūta Miliūtė, Zenonas Streikus, europarlamentarės Laimos Liucijos Andrikienės padėjėja Aldona Drėgvaitė. Svečiai sveikino olimpiados dalyvius,  linkėjo jiems gražių darbų bei pasiekimų ateityje, įteikė dovanas. Šventinę nuotaiką sustiprino Justino atliktas kūrinys saksofonu bei Viktorijos ir Simo – dainos.