Edukacinė paroda „Leiskite man būti savimi…“

Balandžio 9- gegužės 4 dienomis Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje vykusi  tarptautinė edukacinė paroda „Leiskite man būti savimi…- Annos Frank gyvenimo istorija“, pasibaigė. Parodos kūrėjai – Anna Frank Namų organizacija Amsterdame – skiria ją patyčių ir diskriminacijos prevencijai.

Bet apie viską iš pradžių. Minėtos parodos gidais tapo Druskininkų „Ryto “ gimnazijos mokiniai : Balčiūnaitė Augustė, 1 b kl., Barysaitė Viltė, 1 b kl., Dapkūnaitė Gerda, 1 b kl., Grigas Martynas, 1 b kl., Jazukevičiūtė Kamilė, 1b kl., Karlonaitė Orinta, 1b kl., Kazakevičiūtė Arina, 1b kl., Pravednaja Viktorija, 2 a kl., Karlonaitė Giedrė, 2c kl., Balčiūtė Aistė, 2ė kl., Gradzevičiūtė Vestina, 2 ė kl., Narkeliūnaitė Liucija, 2 ė kl., Jauneikaitė Gabrielė, 3 a kl., Konstantinavičiūtė Gerda, 3 a kl.,  kuriems kovo 27 – 28 dienomis vyko paskaitos apie žydaitės Annos Frank istoriją. Mokiniai patys mokyklos koridoriuje dėliojo stendus, kurių medžiagą  išstudijavę sužinojo dar daugiau informacijos.

Per paskaitas produktyviai dirbta: ne tik klausytasi lektorių, bet ir žaista daugybė naudingų žaidimų, išmokta naujų sąvokų. Pasirengę jaunieji gidai supažindino parodos lankytojus su Annos Frank gyvenimo istorija, pasakojo apie Antrąjį  pasaulinį karą, jo pasekmes, lygino su šiandienos aktualijomis, dalyvavo diskusijose apie žmogaus teises, stereotipus, diskriminaciją, patyčias socialiniuose tinkluose ir  jų įtaką vaikams ir paaugliams.

Mėnesį trukęs projektas keitė moksleivių, mokytojų ir pačių gidų mąstymą: požiūrį į  karą, holokaustą, diskriminaciją. Kiekvieną kartą,  pasakodami Annos Frank  istoriją, gidai,   vedę diskusiją  ketvirtą, šeštą kartą, ją baigdavo vis kitaip,  sukeldami  vis kitokias emocijas.

Aplankyti parodą ir išgirsti Annos Frank istoriją atvyko moksleiviai ir mokytojai  iš kitų Druskininkų savivaldybės mokyklų: ”Saulės“ pagrindinės mokyklos, “Atgimimo“ mokyklos , Viečiūnų progimnazijos. Džiugu, jog ir mūsų “Ryto“ gimnazijos mokiniai ne tik gavo  žinių, naujos patirties ir įgūdžių, bet ir prisidėjo prie kilnios misijos, kad dramatiška Annos Frank istorija nenueitų užmarštin ir tragiškas žmonijos istorijos etapas nepasikartotų. Norime padėkoti  asociacijai "Milžinų lizdas", Britų tarybai, Annos Frank namams Amsterdame, Vilniaus kolegijai, kad ši paroda užsuko į mūsų  miestą.

Orinta Karlonaitė, 1b klasė