Džiaugsmas mokyti(s) ispanų kalbos

Balandžio 3 dieną Vytauto Didžiojo universitete vyko III-oji moksleivių olimpiada „Ispanakalbis pasaulis ir aš“. Olimpiada skirta visų klasių moksleiviams, kurie savo mokyklose lanko ispanų kalbos ir kultūros užsiėmimus. Olimpiadą, kuri yra ispaniškos kultūros festivalio „Primavera en español“ (liet. Ispaniškas pavasaris) dalis, organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

„Ryto“ gimnazijos mokinių komanda į olimpiadą vyko jau antrą kartą. Komandos „Peregrinos del mundo“ (liet. Pasaulio piligrimai) nariai – Vaida Cerebiejūtė, Mindaugas Česnulevičius, Gabrielė Jauneikaitė, Titas Gapševičius ir Augustė Salanavičiūtė, juos lydėjo anglų kalbos mokytoja ir ispanų kalbos ir kultūros būrelio gimnazijoje vadovė Gitana Stukienė.

Ispanų kalbos mokymas ir nuolatinis mokymasis pačiai, ispanakalbių šalių kultūros ir tradicijų pažinimas ir dalijimasis žiniomis su savo mokiniais man teikia daug laimės. Gimnazijoje mokiniai gali lankyti ispanų kalbos ir kultūros būrelį ir mokytis ketvirtos pagal populiarumą pasaulyje kalbos pradmenų.

Gavę kvietimą dalyvauti III-oje moksleivių olimpiadoje, nedvejojome – gražūs prisiminimai iš I-osios olimpiados ir tuomet laimėta trečioji vieta dar labiau skatino norą pasiruošti ir kovoti. Šių metų olimpiadoje dalyvavo 5 komandos iš Kauno ir Druskininkų. Vieni dalyvavo pirmą kartą, kiti jau turėjo panašios veiklos patirties. Mūsų laukė klausimai apie ispanakalbio pasaulio istoriją, geografiją, muziką ir bendruosius faktus. Išskirtinis klausimų turas – stereotipai apie ispanakalbį pasaulį – privertė moksleivius pasukti galvas ir padiskutuoti tarpusavyje. Kova tarp penkių komandų vyko taškas į tašką. Galutinis rezultatas mus, druskininkiečius, ypač nudžiugino – iškovota I vieta! Be asmeninių dovanėlių, dar gavome ir saldų prizą kaip azartiškiausia olimpiados komanda. Štai jums ir santūrūs lietuviai!

Važiuodami namo, aptarinėjome olimpiados užduotis, (ne)teisingus atsakymus, džiaugėmės laimėjimu. Apgailestavome, kad keturi iš komandos narių kitąmet, deja, negalės dalyvauti tokiame konkurse – Vaida, Gabrielė, Mindaugas ir Titas yra abiturientai. Štai kelios olimpiados dalyvių mintys:

Vaida: „Ispanų kalbos pradėjau mokytis 10-oje gimnazijos klasėje, nes norėjau praplėsti savo gebėjimą bendrauti su kitataučiais. Ši kalba yra plačiai vartojama pasaulyje, todėl jos mokytis ne tik įdomu, bet ir naudinga. Besimokydama susižavėjau ir Ispanijos kultūra – užsiėmimų metu mokėmės ne tik ispanų kalbos, bet ir įgijome žinių apie valstybės tradicijas, nacionalinę virtuvę, geografiją, istoriją. Paskatinti mokytojos Gitanos, prieš dvejus metus pirmąkart dalyvavome VDU ispanų kalbos olimpiadoje. Tada visi likome sužavėti olimpiados struktūra, todėl nusprendėme dalyvauti ir šiemet. Nors man tai buvo paskutinė olimpiada, viliuosi, jog mūsų mokyklos komanda dar ne vienus metus dalyvaus ir vis daugiau mokinių susidomės ispanų kalba.“

Mindaugas:„Tai buvo įdomi patirtis, nes per dvi olimpiadas mes praplėtėme geografijos, istorijos ir muzikos žinias apie ispanakalbes šalis. Būtų šaunu sudalyvauti dar kartą.“

Gabrielė: „Ispanų kalba kalbama keturiasdešimt penkiose pasaulio valstybėse ir kiekviena jų yra labai skirtinga. Man yra įdomios kiekvienos ispanaklabės šalies kultūra, istorija ir tradicijos, todėl olimpiada man suteikė galimybę šias žinias pagilinti ir gerai praleisti laiką.“

Titas: „Nuoširdžiai kalbant, olimpiada man patiko. Tai nauja patirtis ir įžvalgos apie ispanų kalbos bei kultūros populiarumą Lietuvoje. Kam rekomenduočiau mokytis ispanų kalbą? Visiems, kas tik nori, nes tai graži ir populiari kalba pasaulyje.“

Augustė: „Šioje olimpiadoje dalyvavau pirmą kartą. Buvo smagu praleisti laiką su žmonėmis, kurie yra daugiau pažengę už mane. Sužinojau daug įdomių ir naujų dalykų, kurių turbūt nebūčiau norėjusi išmokti, jei ne ispanų kalbos būrelis. Esu labai dėkinga savo mokytojai Gitanai už suteiktą progą dalyvauti olimpiadoje. Ir tai tikrai nebuvo mano paskutinis kartas!“

Dėkoju savo mokiniams už entuziazmą ir sumanumą dalyvaujant ispanakalbėje olimpiadoje. Tikiu, kad jie ir toliau aistringai mokysis ispanų kalbos ir patirs pažinimo džiaugsmą.

Gitana Stukienė, ispanų kalbos ir kultūros būrelio vadovė

J. Petronio nuotr.