Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje – Dzūkijos moksleivių dr. J. Kazicko programavimo ir IT konkursai

 

      Pavasaris „Ryto“ gimnazijoje prasidėjo tradiciniais Dzūkijos moksleivių dr. J. Kazicko programavimo ir IT konkursais. Kovo 2 dieną į gimnaziją rinkosi svečiai iš Alytaus, Žiežmarių, Šalčininkų, Kaišiadorių miestų ir rajonų bei  Druskininkų „Ryto“ gimnazijos mokiniai ir pedagogai. Svarbūs renginio svečiai – Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto dėstytojai ir studentai.

      Renginio atidarymą daina pradėjo mūsų gimnazistė Evita Cololo, dalyvius pasveikino „Ryto“ gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė, prisiminusi, kad pirmą kartą šis konkursas įvyko 2002 metais, dovanojęs galimybę gabiems mokiniams dirbti IT ir programavimo srityse ir siekti geriausių rezultatų. Druskininkų savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Jevgrafijus Samuchovas , linkėdamas dalyviams sėkmės, padėkojo ir KTU dėstytojams už atsidavimą savo sričiai ir jaunų žmonių talentų puoselėjimą. Komisijos vardu kalbėjęs KTU atstovas Evaldas Guogis pristatė renginio darbotvarkę.

      Mokiniams dirbant konkursuose, mokytojams vyko seminaras „Informacinės technologijos mokymuisi ir studijoms“. KTU informatikos fakulteto lektorius K.Bagdonas vedė „Diskusiją apie žaidimizacijos metodinių priemonių kūrimą“, profesorius K.Targamadzė pristatė „Virtualų mokymąsi“, lektorė  L. Zaliskaitė-Jakštė apie „Spalvų ir vartotojo sąsajas“.

      Kol komisija vertino darbus, KTU atstovai mokiniams skaitė paskaitą „KTU informatikos fakultetas – kuriantiems ir siekiantiems“, pasakojo apie studijų galimybes ir reikalavimus būsimiems studentams, laisvalaikio užsiėmimus bei profesines galimybes.

 

      Po KTU paskaitos  komisija paskelbė šių metų lyderius. Programavimo 9-12 klasių konkurse I-ąją vietą laimėjo Rokas Kilinskas ( Alytaus Jotvingių gimnazija), II-ąją vietą dalijosi Nedas Aravičius (Druskininkų „Ryto“ gimnazija) ir Tautvydas Stanionis (Žiežmarių gimnazija), III-oji vieta atiteko Domui Sakavičiui (Alytaus  Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazija), Dautartui Valvoniui (Alytaus r. Butrimonių gimnazija) ir Žygimantui Šlikui (Alytaus Jotvingių gimnazija). 5-8 klasių grupėje I-oji vieta atiteko Jonui Žilinskui (Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla), II-oji vieta – Dominikai Babravičiūtei (Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija), III-oji vieta –  Martynui Butrimui (Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla).

      Visi nugalėtojai buvo apdovanoti „Ryto“ gimnazijos įsteigtais prizais ir KTU diplomais, o Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius  įteikė savivaldybės dovaną geriausiai pasirodžiusiam  druskininkiečiui Nedui Aravičiui ir palinkėjo konkursų dalyviams sėkmės kovo 17 dieną KTU vyksiančiame forume.

Roma Šarkelienė,

Druskininkų „Ryto“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui