Druskininkų „Ryto“ gimnazija kloja pamatus mokinių ateičiai

Gimnazijos šūkis – „Ne mokyklai, o gyvenimui mokomės" (Seneka). Būtent dėl to vienas svarbiausių „Ryto" gimnazijos uždavinių yra padėti mokiniams išgryninti jų svajones ir pasirinkti tinkamiausią karjeros kryptį ateičiai.

Siekdami mokiniams parodyti kuo įvairesnes savirealizacijos galimybes po mokyklos baigimo, bendradarbiaujame su Lietuvos universitetais, profesinio rengimo mokyklomis, edukacinėmis įmonėmis, finansinio raštingumo ekspertais, organizacijomis, konsultuojančiomis studijų užsienyje klausimais ir net muziejais.

Vien šį rudenį „Ryto" gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti net dešimtyje su karjeros ugdymu susijusių renginių: Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“, Vilniaus universiteto ir Varšuvos Koperniko mokslo muziejaus, Lietuvos banko Pinigų muziejaus renginiuose, lapkričio mėnesį net 7 Vilniaus universiteto fakultetai skaitė abiturientams paskaitas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovai pristatė atnaujintas studijų programas, pasakojo apie studijų, laisvalaikio, karjeros galimybes. Mokiniai svečiavosi vienoje pažangiausių Lietuvos profesinių mokyklų – Alytaus profesinio rengimo centre.

Užsienio šalių universitetus ir kitas mokyklas bei priėmimo reikalavimus spalio mėnesį gimnazistams pristatė  edukacinės įmonės „Kalba.Lt“ lektorius Nerijus Leškys ir įmonės Baltic Council for International Education atstovai. Nacionalinės karjeros savaitės metu gimnazijoje finansinio raštingumo pamoką vedė Swedbank vadybininkė Neringa Masiulionienė. Viešnia buvo maloniai nustebinta abiturientų finansų, matematikos  ir ekonomikos žiniomis bei kvietė domėtis šiuo metu populiarėjančiomis buhalterio, ekonomisto profesijomis.

Nors Lietuvoje yra virš 500 šimtų studijų programų, mokiniai labiausiai žavisi komunikacijos, filosofijos, medicinos, inžinerijos bei teisės sričių karjeros galimybėmis, o gimnazijos statistikos duomenimis daugiausia abiturientų renkasi Lietuvos aukštąsias ir kitas mokyklas..

Šiais metais gimnazistai dar lankysis Karjeros mugėse, profesinio veiklinimo renginiuose, dalyvaus „Šok į tėvų klumpes“ projekte , turės naudingų susitikimų ir patirčių.

Jūratė Stulpinienė, mokinių ugdymo karjerai koordinatorė

Roma Šarkelienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui