Bravo gimnazistas 2023

„Jeigu gyvenčiau pagal tikimybių teoriją, nežinau, kur aš dabar būčiau…“

 

„Jeigu reiktų visiems tarptautiniams žodžiams rasti lietuvišką atitikmenį, tikriausiai pražilčiau,- taip filosofiškai nusiteikę prabilo mokytojai Zenonas Maskalenka ir Nerijus Plukys, gražų birželio 8-osios vakarą kreipdamiesi į visus susirinkusius „Ryto“ gimnazijos salėje. Šaunią vakaro vedėjų trijulę papildžiusi abiturientė Viktorija Stremencovaitė grąžino į realybę svariu argumentu, kad visi žodžiai, skaičiai ir teorijos lenkiasi prieš tuos, kurie juos įveikia, o šįvakar visų susirinkta pagerbti pačius šauniausius gimnazistus, vertus „Bravo“ nominacijų. Taigi už lango jau šypsantis vasarai, ežeruos pliaukšint žuvims ir širdy dainuojant ilgesiui pradedamas nominacijų vakaras „Bravo gimnazistas 2023“.

 

Pirmiausia į sceną pakviesta gimnazijos direktorė Žaneta Krivonienė pasveikino susirinkusiuosius, pasidžiaugė, kad kiekviena diena teikia naujų patirčių, moko branginti, vertinti akimirką ir bendros visų veiklos puikius rezultatus palygino su žydinčios alyvos šakele, kai visas grožis atsiskleidžia ne atskirame žiedelyje, o žvelgiant į visumą. Tuomet direktorė pristatė vakaro svečius: Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijos kleboną Vaidą Vaišvilą, miesto savivaldybės tarybos narį Modestą Vitkauską, švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoją Jurgitą Naruckienę, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorę Koriną Balkuvienę, JUC-o direktorę Aušrą Nedzinskienę, visuomenės sveikatos biuro direktorę Ingą Kostiną. Klebonas Vaidas pasveikino visus susirinkusius ir pasidžiaugė, kad šviesaus jaunimo gimnazijoje tiek daug. Mokytojos Rūtos Dvorkinienės šokių studijos „Decima“ merginos visus nudžiugino šokiu, po kurio anglų kalbos mokytoja Neringa Guželienė, pasamprotavusi, kad žodis „bravo“ asocijuojasi su žvaigždėtu dangumi ir jaunų žmonių svajonėmis, kvietė šauniausius pirmokus. Nominaciją „Už labai gerą mokymąsi“ pelnė 1a klasės mokinės Milana Čepukėnaitė, Aurėja Dailydaitė, Augustė Jurgelevičiūtė, Livija Jurgionytė ir 1d klasės mokinys Gustas Lukšys.Antroji nominacija „Už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą“ skirta pirmūnams ir įvairių savivaldybės olimpiadų, konkursų nugalėtojams bei prizininkams: Šarūnui Giedraičiui  (1a), Mykolui Maskalenkai (1a), Godai Savukynaitei (1a), Patricijai Pileckaitei (1a). Trečiąją nominaciją „Už gimnazijos vardo garsinimą“ pelnė Matas Urmanavičius (1a), Justinas Balkė (1a), Arnas Mosiejus (1a), Lukas Radziukinas (1a), Elijas Voronovas(1a), Skaistė Ambrasiūnaitė (1d), Eliga Buragaitė ( 1ė). Visiems nominantams unikalias statulėles įteikė jaunimo reikalų koordinatorė K. Balkuvienė. Tuomet mokytoja Neringa į sceną pakvietė Emą Zdanavičiūtę, buvusią gimnazistę, kuri visada noriai dalijasi savo talentu ir puikiu balsu, tad ir šįvakar buvo nusiteikusi padainuoti ne vieną dainą.

 

Dar skambant gražiai melodijai galvose mokyklos psichologė Agnė Petrauskaitė, atsisakiusi gyvenimo išmintį teigti iš psichologinės perspektyvos, norėdama tiesiog pasidžiaugti mokiniais, į sceną kvietė šauniausius antrokus. „Už labai gerą mokymąsi“ apdovanotas 2ė klasės mokinys Žygimantas Mantas Pipiras. „Už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą“- Sigita Janeikaitė (2a), ne tik nugalėjusi savivaldybės lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, bet ir šalies etape pelniusi III vietą bei respublikiniame edukaciniame konkurse „Olympis 2022- 2023“ laimėjusi medalį, savivaldybės olimpiadų, konkursų laureatai ir prizininkai Miglė Labanauskaitė (2a), Viktorija Nanartonytė (2a), Martynas Plukys (2a) Danielė Sobol (2a), Goda Paulauskaitė (2b). Nominaciją „Už gimnazijos vardo garsinimą“ pelnė Raigardas Vladimiras Planutis (2a), respublikinėje rusų kalbos olimpiadoje laimėjęs pirmą vietą, Aidas Pečiukevičius (2a), Einoras Ratkus (2a), Vytautas Balčiūnas (2a), Titas Dudzinskas (2a), Miglė Birvinskaitė (2a), Smiltė Bujokaitė (2a), Ūla Šalengaitė (2a), Laisvyda Lukaševičiūtė (2b), Paulina Matulevičiūtė (2b), Filip Buiko (2b), Ermita Mardosaitė (2b), Emilija Tamašaitytė (2b) Kunigunda Pučkutė (2c), Greta Dailydaitė (2c). Statulėles mokiniams įteikė vakaro viešnia Jurgita Naruckienė.

 

Šauniesiems antrokams, jų tėveliams, svečiams ir mokytojams vėl šoko „Decimos“ merginos.

 

Vakaro vedėjai pasidžiaugė puikiu šokiu, mokytojas Zenonas net prisipažino, kad artėjant vasarai nustoja skaičiuoti, nes vilioja miškai, žydinčios gėlės, mokytojas Nerijus dar nostalgiškai paminėjo paslaptimi raibuliuojančius ežerus. Svajojančius mokytojus pristabdė abiturientė Violeta ir pakvietė ekonomikos ir biologijos mokytoją Daivą Vasiljevienę paskelbti 3-iokų apdovanojimus. Mokytoja Daiva, pasijutusi kaip gražiausioje pievoje, šventę drįso pavadinti vasaros sutiktuvėmis, pakvietė svečią Modestą Vitkauską įteikti statulėles ir vardijo būrį trečiokų. Marija Vaikšnoraitė (3a) apdovanota „Už labai gerą mokymąsi“. Dar gausesnis būrys pelnė nominaciją „Už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą“. Tai Vincentas Akstinas (3a), Gabrielė Balionytė (3a), Medas Dobelinskas (3a), Ugnė Jurkšaitytė (3a), Akvilė Orliukaitė (3a), Skaistė Pigagaitė (3a) ir Deira Strikaitytė (3a). „Už gimnazijos vardo garsinimą“ apdovanoti Austėja Katčenkaitė (3a), Martin Kisialeuski (3a), Mindaugas Moisiejus (3a), Ieva Olšauskaitė (3a), Gustė Vailionytė (3a) Haroldas Žilys (3a),  Elzė Jazerskaitė (3b), Dominykas Lukošiūnas (3b), Kamilė Kazlauskaitė (3b), Miglė Marcevičiūtė (3b), Marija Giliūtė (3c). Vakaro viešnia dainininkės karjeros siekianti Ema Zdanavičiūtė pasidžiaugė, kad ypač gera grįžti ir dainuoti saviems, nes čia visad jaučiasi laukiama, suprasta, dainos skamba ypatingai, džiugina visų širdis.

 

Abiturientų nominacijas paskelbė geografijos mokytoja Laima Streikuvienė, prisipažinusi, kad jai šiandien dviguba šventė- kaip mokytojai ir kaip mamai, todėl jos žodis atspindės ir visų tėvelių jausmus. Mokytoja Laima sakė, kad labai didžiuojasi vyriausiais mokiniais, puošusiais mokyklos gyvenimą savo darbais, linkėjo jiems rasti atokvėpio įtampos pilname egzaminų maratone. Statulėles padėti įteikti mokytoja pakvietė JUC-o direktorę Aušrą Nedzinskienę.

 

„Už labai gerą mokymąsi“ apdovanota Kamila Biekšaitė (4a).

 

„Už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą“- Darija Belkina (4a), Eglė Sadauskaitė (4a), pelniusi aukso medalį mokinių projektų olimpiadoje „VILIPO“ kūrybinio rašymo kategorijoje tarptautiniame etape, Agnė Streikutė (4a), respublikinėje lietuvių k. ir literatūros olimpiadoje parašiusi geriausią esė,  ir Gabija Dadasovaitė  (4ė), organizuojanti labdaros akcijas, puoselėjanti savanorystę. „Už mokyklos vardo garsinimą“ įvertinti Simonas Buchas (4a), Augustas Jasiūnas (4a), Martynas Masionis (4a), Dainius Milius (4a), Marta Nikitinaitė (4a), Lietuvos mokinių lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiadoje pelniusi II vietą, Erikas Belevičius (4b), Milvidė Volodkaitė (4b), Povilas Žilionis (4b).

 

Nuskambėjus dar vienai Emos dainai, vedėjai pasidžiaugė mokiniais, padėkojo mokytojoms už puikius pristatymus ir visus suintrigavo, kad dar liko keletas svarbių šventės akcentų. Vienas iš jų- gebėjimas dirbti ne tik po vieną, bet ir komandoje. Anot skaičius mėgstančio mokytojo Zenono, jau beveik 70 mokinių džiaugiasi statulėlėmis- mūsų dailės mokytojos Aurelijos Zubrickaitės puikiais autoriniais darbais. Bet pasidžiaugti reikia ir komandomis, pasiekusiomis svarių laimėjimų. Komandas paskelbti vedėjai pakvietė tarptautinių projektų koordinatorę, anglų ir ispanų kalbų mokytoją Gitaną Stukienę. Akivaizdu, kad be komandos nebūtų azarto, didžių pergalių, nebūtų ir taip reikalingo pasitikėjimo.

 

Šauniausios gimnazijos komandos apdovanotos padėkos raštais. Tai JMB „Rotulis“ (vadovas Romualdas Kličius), gimnazijos tinklininkės merginos ir tinklininkai vaikinai, vadovaujami Danguolės Jauniškienės, krepšininkai (vadovas Haroldas Eitmantis), istorikų komanda „155 straipsnis“ (vadovė Ramunė Sadauskienė) ir ispanų kalbos komanda (vadovė Gitana Stukienė).

 

Visiems pasidžiaugus puikiais komandų pasiekimais bei dar vienu „Decimos“merginų šokiu, gimnazijos direktorė Ž. Krivonienė paskelbė metų istoriko ir anglisto nominacijų laimėtojus, pradžioje dar išlaikydama intrigą. Šio apdovanojimo ir piniginės premijos autorius – europarlamentaras, buvęs gimnazijos mokinys Darius Šavolskis. Šiemet metų angliste tapo abiturientė Eglė Sadauskaitė, metų istorike- Marta Nikitinaitė. Merginų nuopelnai ypač svarūs, todėl joms buvo skirti garsūs aplodismentai.

 

Vakarui artėjant prie pabaigos, paskelbta ypatinga nominacija- už savalaikį indėlį ruošiant daugybę gimnazijos renginių statulėlėmis apdovanotos abiturientės: Gustė Šematovičiūtė, Viktorija Gylytė ir Violeta Stremencovaitė. Šios merginos- renginių organizatorės, vedėjos, idėjų autorės, nuoširdžiai prisidėjusios prie užklasinių veiklų visus ketverius metus. Statulėles abiturientėms įteikė vakaro viešnia, buvusi gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė, kuri pasidžiaugė merginų veikla, jų kūrybinėmis kompetencijomis ir palinkėjo gražiai skleistis jų talentams.

 

Vakaras baigėsi padėkomis visiems, be kurių šio renginio nebūtų. Todėl aidint plojimams vedėjai dėkojo mokytojui Virginijui Sutkui už salės puošybą ir pagyrimo raštų gaminimą, mokytojai Genutei Sutkienei už kvietimo dizainą, direktorei Ž. Krivonienei ir pavaduotojoms E. Kavaliauskienei ir R. Šarkelienei už mokinių atranką ir kitus organizacinius reikalus, mokytojai Rūtai Dvorkinienei ir „Decimos“ šokėjoms, dainininkei Emai Zdanavičiūtei, statulėlių autorei Aurelijai Zubrickaitei, scenarijaus autorei Ramunei Karlonienei, visiems vakaro svečiams, tėveliams, mokytojams. Skambant dar vienai Emos dainai, nominantai stojo bendrai nuotraukai. Pilnas giedros nuotaikos, gėlių, šypsenų nominacijų vakaras baigėsi.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lina Dudulienė