BRAVO GIMNAZISTAI 2021

     Birželio 22-osios pavakarę „Bravo gimnazisto 2021“ nominantai, tėveliai, mokytojai į mokyklos išorinį kiemą susirinko tam, kad šviesia gaida užbaigtų nelengvus nuotolinio mokymosi metus. Tradicinėje šventėje pagerbiami tie mokiniai, kurie stengėsi, kurie ne tik puikiai baigė mokslo metus, bet ir buvo įvertinti dalykinėse olimpiadose bei įvairiuose konkursuose.

     „Kai vasaros karščiai alina ne juokais, pasirodo, galima įsivaizduoti ar regėti tai, ką nori,“ – taip šmaikštavo po dvejų metų pertraukos startavusio „Bravo gimnazisto 2021“ vedėjos abiturientės Jana Patricia Anna Van Gucht ir Vilmantė Kudelytė. Jos tikino matančios žalią juostą, kurioje spindi žodžiai „Ką man reiškia mokykla?“

     Atsakymas į klausimą apie mokyklą įskaitomas tuomet, jei bus laikomasi taisyklių. Jos nesudėtingos: apibūdinti šauniausius mūsų ugdytinius tereikia pasitelkus pirmąsias klasių pavadinimus atspindinčias raides. „Palaima“, „paukščio skrydžiu“ buvo vadinami pirmokai, „aukščiu“, „akylumu“ – antrokai, „tauriais“, „tvariais“ ir „teisingais“ trečiokai, o ketvirtokams – juokais ar ne jaukais – dėl nežinomybės, gal dėl sunkių egzaminų ar susidūrimo su realybe teko „kosmoso“ apibūdinimas.

Žaidimas telieka žaidimu. Nuotaikai praskaidrinti ir tam tikrai intrigai. Kita vertus, nebūtinai savo šauniausiais ugdytiniais džiaugtis patosiškai. Tai, kas paprasta ir nuoširdu, labiau paliečia širdį.

O iš tiesų įspūdingas statulėles – knygos su plunksna molinius atvaizdus – gavo  didžiulis būrys gimnazistų. Statulėlių autorė – dailės mokytoja Aurelija Zubrickaitė.

Trijų kategorijų nominacijos rimtos ir nepriekaištingos: už labai gerą mokymąsi, už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą ir už gimnazijos vardo garsinimą. Vadinasi, atsižvelgta ne tik į puikius rezultatus, bet ir į dalyvavimą savivaldybės ir net šalies masto olimpiadose bei konkursuose.

 Valandą suvirš trukusiame renginyje keitėsi vedėjai: abiturienčių merginų Janos ir Vilmantės duetas sveikino pirmokus, direktorė Egidija Vilkienė ir angų kalbos mokytoja Gitana Stukienė apdovanojo antrokus, trečiokus ir ketvirtokus, fizinio ugdymo mokytojas ir krepšinio treneris Haroldas Eitmantis talkino apdovanojant komandas, o muzikos mokytojos ir trečiokės Jorūnės Keturkaitės duetas leido pasijusti jaukiai ir nevaržomai, taip, kad pamiršome ilgus mėnesius trukusį atsiribojimą nuo gyvo bendravimo ir mėgavomės buvimu kartu.

     Vedėjos Vilmantė ir Jana pristatė šauniausius pirmokus ir teigė, kad būtent jiems perduoda ir garbę, ir atsakomybę dar trejus metus mokyklos ratą sukti. Vien devintukais ir dešimtukais mokslo metus baigė 1a klasės mokiniai: Ugnė Jurkšaitytė, Viltė Karauskaitė, Austėja Katčenkaitė, Martin Kisialeuski, Vėjūnė Malūnavičiūtė, Skaistė Pigagaitė, Marija Vaikšnoraitė ir Aistė Valentukevičiūtė.

Už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą buvo apdovanoti 1a klasės mokiniai: Vincentas Akstinas, Gabrielė Balionytė ir Akvilė Orliukaitė.

Vincentas – puikus biologas, fizikas, geografas, keturių olimpiadų savivaldybėje įvairių prizinių vietų laimėtojas, nacionalinio mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurso dalyvis. Gabrielė – pirmų vietų laimėtoja matematikos ir fizikos olimpiadose, išbandžiusi jėgas respublikinėje matematikos olimpiadoje, o Akvilė tapo pirmoji savivaldybės dailės olimpiadoje ir jai teko atstovauti gimnazijai šios olimpiados šalies etape. Atvykusi į renginį mūsų viešnia, Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown apdovanojo pirmokus ir džiaugėsi jų gražiu startu gimnazijoje.

     Nominacija už gimnazijos vardo garsinimą įteikta Deirai Strikaitytei, kuri dailės olimpiadoje pelnė antrąją vietą, Ričardui Graužiui, patekusiam į geriausiųjų 50-tuką matematikos konkurse „Kengūra“, Kristinai Leškevičiūtei ir Gabijai Subačiūtei, kurios tapo laureatėmis miniatiūrų konkurse „Spalvotais M. K. Čiurlionio takais“.  Dominykas Lukošiūnas sėkmingai kopė meninio skaitymo konkurso etapų laipteliais ir ne tik pasiekė šalies lygį, bet netgi tapo 3-osios vietos laimėtoju savo amžiaus grupėje Lietuvoje, o štai Miglė Marcevičiūtė gali didžiuotis gimtosios kalbos ir literatūros žiniomis, mat pelnė 3-ąją vietą savivaldybėje.

     Antrokus, trečiokus ir ketvirtokus ant garbės podiumo kvietė vedėjų vadžias perėmusios gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė ir anglų kalbos mokytoja Gitana Stukienė. Antrokai žaismingai tapatinti su vertybiniais žodžiais: „atida“, „aukštis“, „akylumas“, „akimirka“, „atspindys“.

Už labai gerą mokymąsi padėka ir statulėlė įteikta 2a klasės mokinei Darijai Belkinai, o už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą – jos bendraklasėms Agnei Streikutei ir Gustei Šematovičiūtei.

Agnė sėkmingai dalyvavo vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“, puikiai pasirodė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje – savivaldybėje laimėjo 1-ąją vietą ir įgijo patirties šalies etape, taip pat verti dėmesio jos pasiekimai geografijos olimpiadoje ir konkurse. Gustei sekėsi matematikos olimpiadoje, kurioje savivaldybės etape laimėjo 2-ąją vietą.

Už gimnazijos vardo garsinimą nominuoti olimpiadų ir konkursų nugalėtojai. Augustas Jasiūnas – trijų olimpiadų-matematikos, anglų kalbos ir geografijos-prizinių vietų savivaldybėje laimėtojas, Austėjos Kleponytės sėkmė – dvi antrosios vietos lietuvių kalbos ir biologijos olimpiadose, Marta Nikitinaitė ir Andra Mikulskytė – anglų kalbos konkurso savivaldybėje laimėtojos, Martai teko garbė atstovauti gimnazijai šio konkurso šalies etape. Eglė Sadauskaitė pelnė du medalius mokinių projektų olimpiadoje „VILIPO“ kūrybinio rašymo kategorijoje – aukso medalį nacionaliniame etape ir sidabro medalį tarptautiniame etape. Olimpiados „VILIPO“  finale dalyvavo daugiau nei šimtas jaunuolių iš 19 pasaulio šalių. Anna Augustinavičiūtė rusų kalbos olimpiadoje savivaldybės etape laimėjo 2-ąją vietą,  o Rytis Kalpokas gali didžiuotis technologijų olimpiadoje pasiekęs šalies etapo lygį.

     Tvirtais, tobulais, teisingais, turtingais, tauriais ir dar visa eile gražių būdvardžių iš raidės „T“ pavadintų trečiokų pasiekimai ne ką mažesni.

     Džiugas Juozaponis, Jorūnė Keturkaitė, Michail Taradaj ir Toma Griniūtė mokslo metus baigė devintukais ir dešimtukais. Už puikius pažymius ir mokyklos vardo garsinimą nominuoti 3a klasės mokiniai Arnas Bozys, Gabija Januškaitė, Marharyta Sytaya ir Daina Slavinskaitė.

      Arnas – Jaunųjų filologų konkurso šalies etapo dalyvis, Gabija – lietuvių kalbos, istorijos ir geografijos olimpiadose bei meninio skaitymo konkurse savivaldybėje pelnė prizines vietas, Nacionalinio mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurso dalyvė ir Konstitucijos egzamino 3-osios vietos laimėtoja, Marharyta rusų kalbos olimpiadoje šalies etape pelnė trečiąją vietą, Daina – biologijos olimpiados savivaldybėje prizinės vietos laimėtoja.

     Už gimnazijos vardo garsinimą statulėlėmis apdovanoti trečiokai: Monika Mortūnaitė, Urtė Rudzytė, Motiejus Žūkas, Deivina Vailionytė, Laimonas Valentukevičius, Aura Greblikaitė, Aleksejus Muravjovas ir Eivinas Sotskovas.

      Urtė Rydzytė – anglų kalbos olimpiados 1-osios vietos laimėtoja savivaldybėje ir šalies etapo dalyvė, taip pat mergina savo puikius kūrybinius gebėjimus įrodė ir Jaunųjų filologų, ir Jaunųjų dramaturgų konkursuose, patekusi į šalies lygį.

    Nors ketvirtokams apibūdinti pasirinktas žodis „kosmosas“, tačiau tai nereiškia vien nežinomybės ar sutrikimo.

     „Po kiekviena nežinomybe slepiasi dar viena tiesa, kurią, tikiu, paliekantys mokyklą atras viename ar kitame gyvenimo etape, – kalbėjo mokyklos direktorė Egidija Vilkienė. – Mūsų ketvirtokai yra kieti, komunikabilūs, kūrybiški, kantrūs, kilnūs.“

9-10 – kais mokyklą baigė  4a klasės mokiniai Žymantas Pajauris ir Vilmantė Kudelytė.

Už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą taip pat apdovanoti Julius Gvozdiovas, Pijus Domantas Valentukevičius ir Jana Patricia Anna Van Gucht.

Julius dalyvavo ir prizines vietas skaičiuoja net 4 olimpiadose: informacinių technologijų, chemijos, matematikos ir fizikos, visose pateko į šalies etapą. Aukščiausias pasiekimas – III vieta respublikinėje matematikos olimpiadoje. Pijus – taip pat keturių olimpiadų – chemijos, matematikos, biologijos bei fizikos – savivaldybėje nugalėtojas bei trijų iš jų šalies etapų dalyvis, o chemijos olimpiadoje šalies etape laimėjo prizinę 3-ą vietą. Jana gali didžiuotis dėl istorijos olimpiadoje pelnytos pirmosios vietos ir dalyvavimo šalies etape.

    Nominacija už gimnazijos vardo garsinimą pagerbti ketvirtokai Dovydas Baliulis, Arvydas Kalėda, Elzė Svirnelytė, Urtė Žėkaitė ir Orinta Karlonaitė.

     Arvydui chemijos olimpiada buvo sėkminga, nes pateko į šalies lygį, o Orinta laimėjo lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje 1-ąją vietą, taip pat dalyvavo šalies etape.

     Už sėkmingą dalyvavimą teisinių žinių konkurse „Temidė“ apdovanota mokytojos Ramunės Sadauskienės istorikų komanda „Trečia pakopa“, kuri, laimėjusi 1-ąją vietą savivaldybėje, pateko į šalies etapą. O anglų kalbos mokytojos Gitanos Stukienės komanda „Un poco locos“, sėkmingai besimokanti ispanų kalbos, yra 4-osios moksleivių olimpiados „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ dalyvė.

Direktorė Egidija Vilkienė pinigines premijas įteikė geriausiam anglistui ir istorikui. Dariaus Šavolskio premija atiteko geriausiai anglistei Janai Patriciai Annai Van Gucht ir geriausiam istorikui Ryčiui Boziui. Viena specialioji nominacija už nuoširdžią pagalbą įteikta abiturientui Justinui Galčiui, antroji – už svarų indėlį įgyvendinant Erazmus+ programą gimnazijoje – abiturientei Gabijai Bočkutei.

Padėkos raštus gavo istorijos ir gamtos mokslų konferencijų pranešėjai, taip pat mokytojai, prisidėję prie savo ugdytinių sėkmės.

     Renginio pabaigoje vedėjos Vilmantė ir Jana tarė gražius žodžius iš raidės „M“: „mokykla“, „mokytojas“, „mokinys“, „meilė“. Būtent pastarajam žodžiui teko emocinis akcentas: merginos linkėjo meilės žmogui, meilės artimui, meilės bičiuliui, meilės gimtinei, meilės praeičiai ir meilės šiai akimirkai. Taigi visi šaunūs dalykai turi gražią pradžią ir gražią pabaigą.

 

Ramunė Karlonienė