Azijos savaitė

Balandžio 27 dieną japonų klubo nariai kaip ir kasmet vyko į Kauno Vytauto Didžiojo universitete organizuojamus Azijos savaitės renginius. Prieš devynerius metus gimusi studentų iniciatyva pristatyti labai skirtingas Azijos šalis –  Japoniją, Korėją ir Kiniją – sėkmingai gyvuoja ir pritraukia daug Azijos kultūrų gerbėjų.

 

VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas populiariai ir patraukliai perteikti kultūros, kalbų, kovos menų ypatybes, pristatyti virtuvę bei kitas įvairenybes. Kiekvieną dieną įprasmino skirtingos srities aspektai. Mes dalyvavome kultūros ir patirčių dienos renginiuose. Mums ši diena patraukliausia pasirodė dėl savo formato, nes galima pačiam išbandyti ar prisiliesti prie įvairiausių kultūrinių klodų. Mangos (japoniškų komiksų ir grafinių romanų stilius) kūrėjas Gvidas Diržys kūrybinėse dirbtuvėse supažindino su mangos kūrimo subtilybėmis ir pasiūlė patiems trumpam įsikūnyti į šio žanro kūrėjus. Kinų klubas „Wu Wei“ kvietė išbandyti piešti–rašyti hieroglifus ir dalyvauti viktorinoje be pralaimėtojų. Korėjos klubas „Hallyu“ siūlė pasigaminti sėkmės talismaną. Japonų stendas, be abejo, žavėjo  origami ir kaligrafija. O mūsų merginos, turėdamos galimybę apsivilkti tradiciniais drabužiais (korėjietišku hanboku bei tradicine kinų cheongsam suknele), pasijuto ir ypatingai, ir pakylėtai.

 

Japonijos ambasados darbuotoja Haruka spėriai sukosi rengdama kimono – šio drabužio rengimas reikalauja ne tik laiko, bet ir išmonės.

 

Kupini įspūdžių vykome į Čiune Sugihara muziejų. Šio Japonijos diplomato, 1939-1940 m. rezidavusio Kaune ir gelbėjusio žydų tautybės žmones II-ojo pasaulinio karo metu, istorija stebina ir jaudina viso pasaulio žmones. Klausydami gidės pasakojimo, dar kartą įsitikinome, koks svarbus gali būti vieno žmogaus beatodairiškai ir taurus siekis pagelbėti tautai: Sugihara, nesulaukęs aiškaus savo vyriausybės leidimo, 1940 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais išdavė daugiau nei 2000 „Gyvybės vizų“, tokiu būdu  išgelbėdamas apie 6000 žmonių, nes viena viza buvo išrašoma visai šeimai.

 

Unikali galimybė susipažinti su kitų Azijos šalių kultūra mums leido praplėsti savo akiratį ir išgyventi neišdildomų potyrių.

 

Rovena Kvaraciejūtė, japonų kalbos ir kultūros klubo vadovė