Alytaus teatro aktorių vizitas

Ar kada nors susimąstėte, ką reiškia būti aktoriumi, vaidinti teatro scenoje? „Ryto“ gimnazijos 1-2 klasių mokiniai balandžio 9 d. turėjo galimybę nors trumpai išmėginti savo aktorinius gebėjimus – gimnazijoje lankėsi Alytaus miesto teatro aktoriai, kurie įtraukė mokinius į Diskusijų spektaklį „pX|prieš kryžkelę“. Tai interaktyvus spektaklis, pastatytas forumo teatro metodu. Daugeliui egzotiškai skambėjusių žodžių „forumo teatras“ reikšmė pasirodė visai paprasta – spektaklio metu žiūrovai tapo aktoriais, o aktoriai – žiūrovais.

Svečiai iš Alytaus pristatė du trumpus dramos etiudus. Pirmasis narpliojo aktualią patyčių, ypač elektroninių, temą. Mokiniai, nors ir truputėlį nedrąsiai, tačiau įsitraukė į problemos sprendimą: aktyviai uždavė klausimus personažams, o vėliau ir pakeitė juos scenoje.

O štai antrame etiude, kuris nagrinėjo kartais ir gyvybei pavojingą jaunatvišką autoriteto ir pripažinimo tarp bendraamžių siekimą, mokiniai dalyvavo gerokai drąsiau. Keletas scenoje grojo pianinu, o skirtingus personažus vaidino net keletą kartų.

Taigi, Alytaus teatro aktorių apsilankymas buvo ne tik netikėtas ir įsimintinas, bet ir parodė kitokį, galbūt net įdomesnį teatro modelį. Vaidinusiems mokiniams jis padėjo nugalėti scenos baimę, suteikė neįkainojamos patirties ir ilgam išliko atmintyje. Galbūt vieną dieną pamatysime mūsų mokyklos mokinius didžiojoje scenoje?

Gabija Januškaitė, 1a klasė