Alytaus apskrities XXI jaunųjų matematikų komandinė olimpiada

Gruodžio 1 dieną  Druskininkų ,,Ryto" gimnazijos mokiniai praleido neįprastai, jie, kaip ir kasmet, važiavo į Alytų, kur vyko Alytaus apskrities XXI jaunųjų matematikų komandinė olimpiada mokytojo Kazio Klimavičiaus taurei laimėti ir mokinių kūrybinių darbų konkursas. Šiais metais renginys vyko Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijoje. Mūsų gimnazijos matematikų  komandą sudarė keturi abiturientai: Erikas Mitkus, Nedas Aravičius, Dovydas Kalėda bei Dovydas Balionis, ir trečiokas Titas Gapševičius. Komandą olimpiadai ruošė matematikos mokytoja Lina Jaskelevičienė. Vaikinams pavyko savo jėgomis, o tiksliau- protu, iškovoti taurę, tiesa, ne pačią didžiausią, bet labai svarbią – jie laimėjo 3-ąją vietą. Gimnazistai labai džiaugėsi rezultatu, o Titas  prižadėjo kitais metais nuvesti savo suburtą komandą iki pergalės, pats būdamas jos kapitonu.

Šiais metais į kūrybinių darbų konkursą buvo nuvežti du gimnazistų darbai. 3A klasės mokiniai Mantas Ptakauskas, Guostė Vilkelytė bei Modesta Bogušytė, vadovaujami matematikos mokytojo Zenono Maskalenkos, pristatė darbą, skirtą  būsimam Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti. Apie šį darbą ilgai kalbėjo komisijos nariai, jis juos pribloškė, neliko jokių abejonių, kad tai darbas, kuris vertas labai gerų įvertinimų ir didžiausių pagyrų, nes šis darbas iki galo buvo padarytas tik visos klasės bendromis pastangomis. Tad mūsų gimnazistų  darbas buvo pripažintas geriausiu kūrybiniu darbu 9-12 klasių grupėje. Kitas darbas ,,Druskininkų ,,Ryto" gimnazija dabar ir seniau", kurį parengė 3B klasės mokinė Živilė Malaškevičiūtė, nesulaukė tokių gerų įvertinimų, tačiau uždegė dar didesnį norą kurti, nepasiduoti. Pasisėmus patirties, dabar aišku, ką vertina komisija ir kiek daug darbo tenka įdėti, todėl kitais metais, pasikvietusi į kompaniją kelis klasės draugus, Živilė ruošiasi padaryti daug geresnį darbą ir nustebinti visus.

Tokie konkursai skatina tobulėti, tad daug mokinių laukia, nesulaukia, kada galės kitais metais vėl išbandyti savo jėgas ir parodyti, kaip jie patobulėjo per visus metus.

Straipsnio autorė Druskininkų „Ryto“ gimnazijos 3b klasės mokinė

Živilė Malaškevičiūtė