„Bravo gimnazistai 2019“

        Bene svarbiausia ir gražiausia šventė „Ryto“ gimnazijoje vyksta birželį. Mokslo metams baigiantis, tradicinis renginys „Bravo gimnazistai 2019“  vainikuoja gražiausius ir ypatingus mokinių darbus mokslo, meno ir kitose srityse.

        Taigi birželio 11-os pavakary į aktų salę gausiai susirinkę mokytojai, „Bravo“ nominantai, jų tėveliai, kiti garbingi svečiai drauge džiaugėsi ugdytinių ir savo vaikų sėkme.

       Renginį pradėjo šauni mokytojų vedėjų pora – anglų kalbos mokytojas  Nerijus Plūkys ir matematikas Zenonas Maskalenka. Džiaugiantis  žingeidžiais ir geranoriškais pirmokais, buvo pristatyti pirmūnai  – septyni 1a klasės mokiniai, pirmuosius mokslo metus gimnazijoje baigę puikiais ir labai gerais rezultatais. Devintukais ir dešimtukais, taip pat  dalyvavimu įvairiose olimpiadose bei konkursuose gali didžiuotis Arnas Bozys, Gabija Januškaitė, Aušrinė Navickaitė, Motiejus Žūkas, Daina Slavinskaitė, Marharyta Sytaya ir  Nikita Kisialeuski. Geriausius antrokus – Dorotėją Dyburytę, Arvydą Kalėdą, Vilmantę Kudelytę, Elzę Svirnelytę, Pijų Domantą Valentukevičių, Janą Patriciją Anną Van Gucht, Aleksandrą Verbickają, Donatą Vyšniauskaitę –  vaizdo klipuose kūrybiškai  pristatė jų draugai. Šie mokiniai – taip pat įvairių regiono ir respublikos olimpiadų dalyviai ir prizininkai.  Visiškas įvairių  olimapiadų rekordininkas –  tos pačios klasės mokinys Julius Gvozdiovas.

 

        Mokinių tėvų atstovai – humoristas, renginių vedėjas Vitalijus Cololo ir verslininkė Algina Markauskienė – žiūrovams pristatė gimnazijos komandų nuopelnus. Statulėlėmis ir pagyrimo raštais apdovanotos net 8 skirtingų sričių komandos ir jų mokytojai, be kurių organizacinių bei kitų sugebėjimų neišeitų suburti vieningos ir veiklios grupės. „Ryto“ gimnazija ypač didžiuojasi trečią veiklos dešimtmetį šiemet švenčiančius šokių studiją „Decima“ (vadovė Rūta Dvorkinienė) ir folkloro ansamblį „Racilukai“ (vadovė Lina Dudulienė). Respublikiniame lietuviškos dainos festivalyje – konkurse „Mūsų dienos 2019“, skirtame Vytautui Kernagiui atminti, aukščiausią įvertinimą pelnė šiemet susibūrusi ketvirtokų muzikos grupė  (vokalistė Viktorija Čaplikaitė, 4b); su šiais abiturientais dirba muzikos mokytoja Ronata Balkaitienė. Ugdytiniai puikių rezultatų pasiekė kalnų slidinėjimo komandinėse varžybose (mokytojas Juozas Juonys).

         Nominacija „Geriausias technologinis sprendimas“ Dzūkijos regiono mokomųjų mokinių bendrovių ir mokinių Startuolių mugėje 2019 džiaugiasi mokytojos Daivos Vasiljevienės 2d klasės mokinių komanda. Respublikiniame Jaunųjų dramaturgų konkurse (vadovė mokytoja Laima Zdančiuvienė) specialų prizą iš Panevėžio parsivežė šeši ketvirtokai. Mokytojos Gitanos Stukienės ugdytiniai olimpiadoje „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ taip pat pelnė pirmąją vietą. Taigi regėjome  labai skirtingose srityse ir veiklose pasižymėjusias komandas, garsinusias gimnaziją respublikoje.

        Šauniausi trečiokai buvo pristatyti mokytojos Daivos Vasiljevienės ir direktorės Egidijos Vilkienės vaizdo klipuose. Vedėjos Vilmantė Kudelytė ir Jana Patricija Anna Van Gucht į sceną kvietė pirmūnes Viktoriją Praviednają, Giedrę Zdanavičiūtę, pirmūnes ir olimpiadininkes, respublikinių konkursų dalyves  Eviją Buraitę, Eivilę Čakaitę, Aistę Dagytę. Už nuopelnus kitose srityse buvo apdovanoti dar penki trečiokai: Evita Cololo, Rusnė Kuliešiūtė, Guoda Pronckutė, Mantas Ramoška, Giedrė Karlonaitė ir Smiltė Šeimytė.

 

 

         Filmukai apie geriausius ketvirtuokus, kurti jų auklėtojų ir mokytojų, susirinkusiems atskleidė mokyklą bebaigiančių žmonių gražiausias asmenybės puses. Didžiuojamės žmonėmis, kurie paskutinius mokslo metus baigė puikiai. Pirmūnų ketvirtokų gretose –  Modesta Bogušytė, Vaida Cerebiejūtė, Mindaugas Česnulevičius, Mantas Ptakauskas, Gabrielė Tamkevičiūtė, Daina Javarauskaitė, Gabrielė Jauneikaitė, Morta Žūkaitė. Pagerbta buvo ir 4b klasės mokinė Živilė Malaškevičiūtė – abiturientė, gebanti puikiai šnekėti dzūkiškai, yra Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2019“  laureatė. 4f klasės mokiniai Ema Zdanavičiūtė ir Tomas Padegimas – respublikinio Jaunųjų talentų konkurso „Skambėk, Dzūkija – 2019“ 1-osios vietos laimėtojai. O 4a klasės mokinys Nerijus Pugačiauskas tapo prizininku Lietuvos mokinių fotografijos konkurse. Gimnazijos Tarybos tėvų premija atiteko aktyviausiai gimnazijos mokinei Eivilei Čakaitei. Mokytoja Edita Nevulienė – Nemunaitienė padėkojo aktyviausioms mokinių savivaldos narėms abiturientėms Živilei Malaškevičiūtei ir Annai Uteshevai. Šių metų nauja nominacija „Metų pažanga“ įteikta 2c klasės mokiniui Rojui Visockui.

         Renginyje dalyvavusios Druskininkų savivaldybės švietimo administracijos skyriaus vyriausiosios specialistės Inga Jakavonienė ir Jurgita Naruckienė maloniai talkino įteikiant apdovanojimus. Simbolines statulėles, kurias kasmet kuria mokytojas Andrius Mosiejus, nominantams teikė ir Druskininkų jaunimo reikalų koordinatorius Juozas Kazlauskas. Renginio scenarijų sukūrė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Erika Skrėliūnienė.

          Jau septintus metus iš eilės Darius Šavolskis, 2000 metų laidos abiturientas, šiuo metu dirbantis vienoje iš ES saugumo institucijų Briuselyje, skiria stipendijas dviem abiturientams – geriausiam istorikui ir anglistui. Gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė skelbė tų žmonių vardus. Metų anglistu išrinktas Edvinas Savulionis, metų istoriku – Mindaugas Česnulevičius.

         Tikintis ne tik oficialaus, bet  nuoširdaus ir prasmingo  renginio, organizatoriai jau nebe pirmus metus pasikliauja dainininkais iš Alytaus. Šiemet apdovanojimų intarpuose klausėmės Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Bel Canto“ (vadovė Aldona Ramanauskaitė), kuriems nuoširdžiai dėkojame už sukurtą jaukumą ir nuostabius balsus.

         Pabaigoje vėl scenoje pasirodę keturi vedėjai dėkojo mokinių tėvams, palaikantiems ir skatinantiems šiuos judėti tik pirmyn, taip pat bendrai nuotraukai kvietė visus nominantus, jų mokytojus ir svečius.

         Šventė baigėsi, atminty liko gražios akimirkos, viduje – tvirtas tikėjimas jaunais žmonėmis, kurie gražiai, po truputį kasdieniu darbu kuria savo ateitį.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ramunė Karlonienė